WindowsProgramyOCCT 4.4.0

OCCT 4.4.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Ocbase
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
6,57 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
435

Nasza ocena:

Kamil
3,5
Plusy:
  • Możliwość przeprowadzenia testu wydajności całego komputera w jednym teście.
  • Kompleksowe narzędzie wyświetlające parametry podzespołów.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Intuicyjny i czytelny interfejs użytkownika.
Minusy:
  • Program często wyświetla błędne informacje na temat podkręconych podzespołów.

OCCT, czyli w skrócie OverClock Checking Tool, to bardzo skuteczne i chwalone przez wielu użytkowników oprogramowanie, za pomocą którego możemy przetestować stabilność i wydajność podkręconych komponentów komputera. Oprócz tego, program generuje szczegółowe informacje na temat podzespołów zamontowanych w komputerze

Po włączeniu programu OCCT, komputer zostaje poddawany wymagającym testom, które bardzo mocno go obciążają. W takich warunkach użytkownik może śledzić zachowanie systemu i całej maszyny monitorując podstawowe parametry, takie jak obciążenie pamięci RAM i procesora, stabilność napięcia, poziom temperatury na poszczególnych rdzeniach zarówno CPU, jak i GPU etc. 

Obsługa programu nie jest trudna i nawet początkujący użytkownik poradzi sobie z obsługą wszystkich opcji – nie jest wymagana wiedza informatyczna czy doświadczenie overclockerskie. Program oferuje możliwość wyboru zestawu testów. Możemy wybrać zestaw autorski lub wykorzystujący bibliotekę LINPACK Intela do badania procesora. Oprócz tego do dyspozycji mamy zestawy benchmarków do sprawdzania wydajności karty graficznej. Na deser dostajemy test, który obciąża niemal wszystkie podzespoły komputera ze szczególnym uwzględnieniem procesora oraz karty graficznej. 

Po zakończeniu procesu testowania, program OCCT wyświetla kilka wykresów, które dodatkowo zapisywane są na dysku twardym komputera pod postacią pliku graficznego w formacie PNG. Na wykresie możemy odczytać użycie w czasie procesora i karty graficznej, temperaturę poszczególnych rdzeni CPU i jednostki GPU, a także napięcie. Należy pamiętać, że do poprawnego działania aplikacja wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej. Oprócz tego należy pamiętać o najnowszych bibliotekach DirectX. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0