WindowsProgramyopenCanvas 6.0.2

openCanvas 6.0.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
PGN
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
6,04 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
399

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Świetny program dla miłośników rysowania np. postaci z bajek.
  • Możliwość sprawdzenia swoich sił w tworzeniu komiksów.
  • Wiele przydatnych opcji i narzędzi.
  • Niespotykane nigdzie indziej dodatki.
Minusy:
  • Ograniczenia wersji testowej.
  • Program skierowany głównie do miłośników mangi.

openCanvas to bardzo ciekawy program do malowania stworzony przez japońskich programistów, który spodoba się przede wszystkim miłośnikom bajek w stylu manga. Oczywiście inni użytkownicy również będą zadowoleni, gdyż liczne funkcje mogą być z powodzeniem wykorzystywane do rysowania w praktycznie dowolnym stylu.

Program openCanvas wyposażono w klasyczne narzędzia, takie jak ołówek, akwarele, piórko do kaligrafii, farby olejne itp. Co ciekawe, użytkownicy mają również możliwość stworzenia własnych pędzli od podstaw lub zmodyfikowania tych, które zostały dołączone do programu dzięki czemu każdy może stworzyć praktycznie dowolny rysunek bez żadnych ograniczeń. Miłośnicy wspomnianych bajek i kreskówek z pewnością docenią możliwość kolorowania w charakterystyczny dla tego typu produkcji sposób przypominający wydruk na papierze.

Oczywiście za pomocą programu openCanvas możemy konfigurować kształty rastra w praktycznie dowolny sposób zaczynając od okręgów, przez romboidy, szachownice, kropki, siatki, linie itp. Program z pewnością przypadnie do gusty posiadaczom tabletów graficznych z piórkiem, gdyż obsługa i malowanie za pomocą tego urządzenia jest niezwykle wygodna i komfortowa. Co więcej, program rozpoznaje również funkcję nacisku piórka na tablet, dzięki czemu malowanie jest naturalne i wygodne. Jeśli jednak ktoś korzysta tylko z tradycyjnej myszki, znajdzie przydatną funkcję wspomagania rysowania krzywych i prostych konturów.

Nie zabrakło również dodatkowych narzędzi odpowiedzialnych między innymi za zaznaczanie w różnych trybach, takich jak lasso, prostokąt, elipsa, wielokąt itp. Jest również tzw. magiczna różdżka, która zaznacza cały obszar wg. różnych kryteriów. W programie openCanvas zastosowano także narzędzie tekstowe, przydatną lupę, próbnik koloru, wypełnienie i wiele innych ciekawych dodatków. Jak przystało na zaawansowany program do malowania, zastosowano również możliwość pracy na warstwach i maskach, zaś całości dopełniają liczne efekty specjalne i filtry, takie jak szum, rozmycie, mozaika, balans kolorów, jasność, kontrast, zniekształcenia itd.

Warto również wspomnieć o bogatej galerii projektów użytkowników programu openCanvas, którą można znaleźć na stronie domowej programu. Niestety program udostępniany jest w wersji testowej (trial), która działa przez 30 dni od momentu instalacji lub przez 300 uruchomień. Co więcej, jest kilka ograniczeń: brak dostępu do zapisu kolekcji pędzli, tekstur i gradientów. Po zakończeniu okresu próbnego program działa nadal, ale pojawiają się kolejne limity w postaci braku możliwości zapisu pracy, kopiowania obrazów do schowka oraz zapisu warstw.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0