WindowsProgramyOpenOffice.org 4.0.1

OpenOffice.org 4.0.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
OpenOffice.org Team
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
127 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
434

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • W pełni darmowy i bardzo funkcjonalny pakiet biurowy.
  • Przydatne podstawowe funkcje bez zbędnych komplikacji.
  • Bardzo prosta i intuicyjna obsługa.
Minusy:
  • Brak.

OpenOffice.org to niezwykle popularna i lubiana przez użytkowników alternatywa dla płatnego i dla niektórych nieosiągalnego pakietu biurowego Microsoft Office. W skład zestawu OpenOffice.org wchodzą najważniejsze składniki niezbędne do nauki i pracy.

W skład pakietu OpenOffice.org wchodzą wszystkie niezbędne narzędzia, które znajdziemy w płatnej alternatywie Microsoftu, dlatego też jest to świetna propozycja dla osób, które nie wymagają zaawansowanych programów, lecz chcą mieć dostęp do podstawowych i najbardziej przydatnych narzędzi. Znajdziemy tu między innymi edytor tekstu Writer, arkusz kalkulacyjny Calc, moduł bazodanowy Base, program graficzny Draw, a także program do tworzenia prezentacji Impress.

Ogromną zaletą pakietu OpenOffice.org jest wsparcie twórców, dzięki czemu cały czas mamy dostęp do poprawek i nowych funkcji, oczywiście w pełni za darmo. W najnowszej wersji poprawiono między innymi szybkość startu, wprowadzono szyfrowanie danych według algorytmu AES-256, zniesiono liczby ograniczeń, co do liczby pól w narzędziu Tabele przestawne (dawniej Data Pilot), zmodyfikowano i rozszerzono filtr eksportu do CVS, poprawiono kompatybilność formatu z innymi narzędziami etc.

Rzecz jasna najważniejszym składnikiem pakietu OpenOffice.org jest edytor tekstu Writer, czyli odpowiednik Worda z pakietu Office. Zdaniem wielu użytkowników alternatywa OpenOffice.org jest nawet lepsza od propozycji Microsoftu i posiada wszystkie najważniejsze funkcje. Writer oferuje między innymi możliwość wstawiania w tekst grafiki, tabeli, wykresów i innych elementów. Nie zabrakło również arkuszy stylów, obsługi korespondenci seryjnej, rozbudowanego słownika, który podpowiada prawidłowe formy i poprawia błędy etc.

Nie zabrakło również arkusza kalkulacyjnego Calc oraz narzędzia do tworzenia baz danych Base. Jeśli chodzi o arkusz, cechuje go przede wszystkim intuicyjna obsługa oraz mnóstwo ciekawych funkcji i dodatków. Wśród nich na uwagę zasługuje automatyczna konwersja na Euro, obliczanie kursów na podstawie aktualnych kursów pobranych z Internetu, warto również zwrócić uwagę na swobodę w formatowaniu komórek. Należy również wspomnieć o module Base, który pozwala tworzyć bazy danych, modyfikować tabele, formularze, zapytania i raporty.

Uwaga!
Obecnie OpenOffice.org został przemianowany na Apache OpenOffice.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0