WindowsProgramyPaint.NET 3.5.11

Paint.NET 3.5.11 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
dotPDN LLC
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
3,5 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
312

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Wygodny, oszczędny interfejs użytkownika
  • Licencja freeware
  • Niewielki rozmiar pliku instalacyjnego
Minusy:
  • Przeciętna liczba efektów

Paint.NET jest darmowym programem do edycji grafiki rastrowej, którego najważniejszymi zaletami jest prosty interfejs i spore możliwości.

Autorzy programu podkreślają ogromną szybkość działania programu w zakresie obróbki grafiki: Paint.NET został zoptymalizowany do pracy zarówno na procesorach w netbookach, jak i najnowocześniejszych procesorach AMD i Intela i jak twierdzi producent: to najszybszy edytor grafiki dostępny na rynku.

Cechą wyróżniającą Paint.NET od innych darmowych aplikacji tego typu jest funkcja pracy na warstwach, która jest najczęściej spotykana jedynie w zaawansowanych programach takich jak Photoshop. Poza tym, Paint.NET posiada intuicyjny i nowoczesny interfejs oraz takie opcje jak: szczegółowe okno cofania, efekty specjalne czy pakiet efektów zmieniających zdjęcie nie do poznania. Dzięki rosnącej rzeszy użytkowników na stronie producenta można znaleźć forum z poradami, tutorialami oraz ściągnąć plug-iny. Paint.NET posiada narzędzia do rysowania - od kształtów podstawowych po opcję rysowania krzywej Béziera. Wprowadzona w wersji 3.0 innowacyjna funkcja gradient, pomocna w tworzeniu przejść między kolorami lub obrazami. 

Co jakiś czas aplikacja sprawdza czy jest dostępna nowsza wersja programu i sugeruje automatyczną aktualizacje. Paint.NET jest rozpowszechniany całkowicie za darmo, a plik instalacyjny jest niewielki – ma zaledwie 3,5 MB. Program został przystosowany do działania na systemach operacyjnych z rodziny Windows od XP SP3 do Windows 8.1.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0