WindowsProgramyPale Moon 24.5.0

Pale Moon 24.5.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Moonchild Productions
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
23,5 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
521

Nasza ocena:

Krzysztof Król
4,5
Plusy:
  • Dotychczasowi użytkownicy Firefoksa nie będą mieli problemów z obsługą.
  • Lekkość i sprawność działania.
  • Przyzwoita stabilność oraz spora liczba dodatków.
Minusy:
  • Początkujący mogą mieć problem z angielskim interfejsem.
  • Tak jak w przypadku Firefoxa, dodatki wpływają negatywnie na wydajność.

Pale Moon to bardzo prosta w obsłudze (mimo angielskiego interfejsu z możliwością pobrania polskiej lokalizacji) i dużo szybsza od swojego protoplasty, czyli Firefoxa, bezpłatna przeglądarka internetowa.

Przeglądarka Pale Moon powstała na bazie bardzo popularnego Firefoxa, choć dla polepszenia osiągów została pozbawiona zbędnych funkcji. To propozycja dla tych, którym zależy przede wszystkim na wydajności i szybkości wyszukiwania danych, a nie na zbędnych dodatkach, funkcjach i zajmujących zasoby systemowe gadżetach. Co ciekawe, na pierwszy rzut oka obie przeglądarki, z wyjątkiem logo, wyglądają bardzo podobnie, choć już po chwili odczujemy różnicę w działaniu.

Twórcy, którzy pracują nad rozwojem przeglądarki Pale Moon zadbali o to, aby wszystkie wady bazowej przeglądarki zostały wyeliminowane. Nie zabrakło również podstawowych narzędzi oraz funkcji, takich jak mechanizm przeglądania witryn na kartach, jak również narzędzie do blokowania wyskakujących okienek pop-up. Oprócz tego mamy wbudowany menedżer pobierania oraz zestaw narzędzi dla twórców witryn internetowych (m.in. konsola WWW i konsola błędów).

Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią zalety charakterystyczne dla popularnych przeglądarek, a mianowicie wsparcie dla formatu grafiki wektorowej SVG, elementów Canvas, języka HTML5 i interfejsu DOM. Oprócz tego mamy wsparcie dla arkuszy stylów CSS3 oraz wzrost szybkości wykonywania skryptów i renderowania stron internetowych. Należy jednak pamiętać, że tuż po instalacji przeglądarki Pale Moon do dyspozycji użytkownika zostaje oddana podstawa, swoisty szkielet przeglądarki, który możemy uzbroić w najróżniejsze dodatki i rozszerzenia.

Podsumowując, Pale Moon to nic innego jak dopracowany i zoptymalizowany pod kątem wydajności klon popularnego Firefoksa. Wypada wspomnieć o tym, że w tym przypadku nie mamy dostępu do takich dodatków, jak obsługa skryptów ActiveX, funkcje ułatwień dostępu oraz kontroli rodzicielskiej. Ponadto autorzy zmienili konfigurację wielu narzędzi oraz zoptymalizowali program pod kątem nowoczesnych procesorów. Efektem jest nawet 25-procentowy wzrost wydajności.

P.S. Na stronie producenta dostępna jest również wersja na systemy 64-bitowe, oraz wariant portable, który nie wymaga instalacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0