WindowsProgramyPhotoView 1.4.0.0

PhotoView 1.4.0.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Michal Muti
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1,54 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
203

Nasza ocena:

Kamil
4,5
Plusy:
  • Ciekawa alternatywa dla systemowej przeglądarki zdjęć.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Wiele ciekawych i przydatnych opcji.
  • Niewielkie wymagania sprzętowe.
Minusy:
  • Nieco chaotyczny interfejs.

PhotoView to bezpłatna przeglądarka zdjęć, która może być ciekawą alternatywą dla systemowej przeglądarki grafiki. Jedną z zalet jest z pewnością niewielki apetyt na zasoby komputera, dzięki czemu nawet na starszych urządzeniach program będzie charakteryzował się wysoką wydajnością pracy.

 

Obsługa programu jest bardzo prosta i nie powinna sprawić problemu nawet początkującym użytkownikom bez doświadczenia informatycznego. Program obsługuje wiele formatów, a wśród całej listy można znaleźć te bardziej znane, jak JPEG, TIFF, PNG, PSD, ICO, GIF, a nawet rzadziej spotykane, takie jak RGB, PPM, FAX, PCD, CEL i wiele innych. Zaletą tego programu jest również polska wersja językowa dostępna z menu „Language”.

 

Aby zacząć korzystać z PhotoView należy go wypakować z archiwum ZIP, gdyż nie wymaga on instalacji. Program jest przeznaczony do użytku domowego jak i komercyjnego, a za jego korzystanie nie jest pobierana jakakolwiek opłata. Okno aplikacji podzielone jest na kilka sekcji, w górnej jego części wyświetlane jest aktualnie wybrane przez nas zdjęcie, ale także wszystkie pozostałe z folderu w postaci miniaturek. Wyszukiwanie i przeglądanie poszczególnych zdjęć jest szybkie, a zarazem wygodne, gdyż program posiada wbudowaną wyszukiwarkę.

 

PhotoView daje możliwość podglądu histogramu oraz skrótowych informacji na temat danego zdjęcia (wymiary, rozdzielczość, format pliku, datę wykonania, czas ekspozycji itp.). Przy przeglądaniu zdjęć możemy skorzystać również z ustawienia lupy, która będzie ułatwiała podgląd w powiększeniu fragmentów fotografii. Dodatkową opcją jest również możliwość włączenia trybu pełnoekranowego. Aplikacja oferuje również możliwość podstawowej edycji zdjęcia za pomocą rotacji, negatywu czy skali szarości.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0