WindowsProgramyPicturesque 2.0

Picturesque 2.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
Picturesque
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,41 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
42

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Rewelacyjny system sztucznej inteligencji, która pomaga w selekcji zdjęć.
  • Wygodna obsługa nawet dla początkujących.
  • Obsługa ogromnej liczby plików typu RAW.
  • Wiele ciekawych opcji i dodatków.
  • Prosty i intuicyjny interfejs.
Minusy:
  • Selekcja nie zawsze jest w pełni trafna.
  • Brakuje kilku kluczowych dla profesjonalistów opcji.

Picturesque to bardzo innowacyjny i ciekawy program program do sortowania i oceniania dużych kolekcji zdjęć. Ciekawostką jest obecność sztucznej inteligencji, która pomaga wybrać najlepsze ujęcia, warte pokazania bądź wydrukowania.

 

Co ciekawe, dzięki maszynowemu uczeniu program Picturesque może skrócić czas selekcji nawet o 80%, choć oczywiście ostateczna decyzja należy zawsze do autora zdjęć. Co prawda narzędzie przeznaczone jest w głównej mierze do profesjonalistów, ale amatorzy i pasjonaci fotografii z pewnością będą chętni, by spróbować możliwości opisywanego programu. Wracając do funkcjonalności, warto pamiętać o tym, że Picturesque kopiuje zdjęcia do swojego folderu, a następnie analizuje zdjęcia na podstawie zawartości.

 

Wspomniana analiza oraz katalogowanie odbywają się już w czasie importu do biblioteki, dzięki czemu program szybko jest gotów do pracy i nie konsumuje dużej ilości zasobów systemu. Picturesque jest w stanie uczyć się oceniania zdjęć i sam proponuje oceny na podstawie różnych kryteriów estetycznych, jak jakość oświetlenia, kadr, ostrość itp. Zdjęcia zostaną automatycznie posortowane według wstępnej oceny.

 

Użytkownik może ręcznie wybrać kadry i porównać szczegóły w powiększeniu, przy czym Picturesque odnajdzie to samo miejsce na wszystkich porównywanych zdjęciach, co znacznie ułatwia określenie, czy są ostre. Poza tym program ma również możliwość odczytywania przeszło 600 typów RAW-ów pracy z Lightroomem. Należy pamiętać, że program oferowany jest w wersji próbnej, która wymaga logowania i działa przez całe 3 miesiące za darmo. Po zakończeniu tego okresu można kupić abonament na wybrany czas.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0