WindowsProgramyPitPad 3.2

PitPad 3.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Piotr Szczepanik
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0.6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
411

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Uniwersalne narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.
  • Bardzo duża liczba opcji edycyjnych, które nie sprawiają problemu w obsłudze.
  • Obsługa wszystkich najpopularniejszych języków programowania i projektowania.
  • Kilka bardzo przydatnych opcji konfiguracyjnych.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością.
  • Nieco archaiczny interfejs.

PitPad to niezwykle przydatne i ciekawe narzędzie łączące w sobie funkcjonalność tradycyjnych edytorów tekstu (np. systemowego Notatnika) z bardzo zaawansowanymi opcjami charakterystycznymi dla profesjonalnych aplikacji programistycznych i webmasterskich.

Ogromną zaletą programu PitPad jest jego uniwersalność. Z powodzeniem mogą z niego korzystać początkujący i mało wymagający użytkownicy bez zaawansowanej wiedzy informatycznej i doświadczenia, jak również profesjonaliści, którzy wymagają od edytora tekstowego dużo więcej. Z programu będą zadowoleni redaktorzy, dziennikarze, studenci, jak również zawodowi programiści, administratorzy sieci czy webmasterzy.

Do cech charakterystycznych programu PitPad należy również bardzo wygodny i intuicyjny interfejs, który pozwala na pracę z wieloma dokumentami w jednym oknie. Ponadto aplikację wyposażono w pasek narzędziowy z podstawowymi przyciskami typu zapisz, otwórz, drukuj etc., jak również w pasek statusu z informacjami o dokumencie, wykonanymi modyfikacjami, pozycji kursora w tekście itp. PitPad to także rozszerzone funkcje edycyjne. Oprócz podstawowych funkcji typu kopiuj/wklej/wytnij itp. umożliwia wklejanie tekstu do nowego dokumentu, duplikowanie linii, znane z Linux'owych jak i DOSowych narzędzi, jak również usuwanie aktualnego wiersza.

Warto także wspomnieć o wielopoziomowej funkcji Cofania i Przywracania wprowadzonych operacji. Istnieje również możliwość ustawiania kursora w każdym miejscu w wierszu, automatyczne "wcinanie" kursora przy tworzeniu nowego wiersza oraz inteligentne tabulacje. Nie można również zapomnieć o zaawansowanych funkcjach webmasterskich i programistycznych. Oczywiście program wyposażono w system kolorowania składni, który z pewności ułatwi pracę webmasterom pracującym z takimi językami, jak HTML, PHP, CSS, JScript, VBScript oraz XML. Również programiści docenią wsparcie dla C+, Pascal, Java, SQL czy Perl.

Do najważniejszych cech programu PitPad należy również zaliczyć zaawansowany moduł edycji tekstu umożliwiający ustawienie kursora w dowolnym miejscu jak również możliwość interpretowania znaków końca wiersza plików Unix'owych. Warto również wspomnieć o możliwości ustawiania i przechodzenia do znaczników w edytorze oraz funkcji Eksportu tekstu. Programiści zadbali także o rozszerzone funkcje drukowania tekstu z możliwością ustawiania sekcji "Nagłówek" wraz z opcją podglądu. Przydatne będą również skróty klawiszowe do szybkiego wstawiania podstawowych znaczników języka HTML oraz wartości koloru wybranego z okienka dialogowego. Po zminimalizowaniu, program PitPad chowa się do zasobnika systemowego zwalniając miejsce na pasku Start.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0