WindowsProgramyProcess Explorer 15.40

Process Explorer 15.40 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Windows Sysinternals
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1,14 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
362

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Bardzo ciekawa alternatywa dla systemowego menedżera zadań.
  • Wysoka przejrzystość i funkcjonalność.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość zarządzania procesami – priorytet, włączanie, wyłaczanie, usuwanie etc.
Minusy:
  • Nieumiejętne korzystanie może doprowadzić do utraty stabilności lub uszkodzenia systemu.

Process Explorer to bardzo popularne, w pełni darmowe i proste w obsłudze narzędzie, za pomocą którego użytkownik może zarządzać i kontrolować wszystkie uruchomione w systemie operacyjnym Windows procesy.

Za pomocą programu możemy zarządzać i kontrolować wszystkimi procesami uruchomionymi w systemie Windows. Oprócz tego program pozwala monitorować użycie pamięci operacyjnej RAM, użycie procesora, obciążenie i użycie dysku twardego, karty graficznej etc. Obsługa programu, mimo zaawansowanych opcji, jest prosta, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie ze wszystkimi opcjami.

W czasie pracy program Process Explorer wyświetla szczegółową listę wszystkich aktualnie uruchomionych w systemie operacyjnym procesów. Oprócz tego użytkownik uzyskuje dostęp do listy plików i bibliotek DLL, które są obecnie używane. Co ciekawe, aplikacja pozwala na sprawdzenie cyfrowych podpisów sterowników oraz wykrycie szkodliwego oprogramowania, które negatywnie wpływa na działanie całego systemu operacyjnego.

Warto zwrócić uwagę na dużą szczegółowość wyświetlanych przez program Process Explorer informacji. Przy każdym procesie mamy takie informacje, jak obciążenie procesora generowane przez daną pozycję, zużycie pamięć operacyjnej RAM, nazwę producenta programu, numer identyfikacyjny i opis. Co więcej, użytkownicy mogą dowolnie modyfikować listę dodając lub usuwają kolumny. Zaawansowani użytkownicy mogą również wyłączyć dowolny proces, odinstalować program, który go wywołuje, uzyskać informacje, ustawić priorytet etc.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0