WindowsProgramyRAMDisk 4.4.0

RAMDisk 4.4.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Dataram
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
5,9 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
306

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Prosty w obsłudze program, który pozwoli podnieść wydajność komputera.
  • Możliwość stworzenia niezwykle wydajnego dysku twardego.
Minusy:
  • Stworzony magazyn jest zawsze tymczasowy.
  • Może negatywnie wpłynąć na wydajność systemu.

RAMDisk to bardzo ciekawy i przydatny program, za pomocą którego stworzymy dodatkowy i charakteryzujący się bardzo wysoką wydajnością, tymczasowy dysk twardy. Program jest co prawda darmowy, ale licencja nie pozwala na wykorzystanie w zastosowaniach komercyjnych.

 

Główną funkcją programu jest oczywiście możliwość stworzenia niezwykle wydajnego dysku twardego, który będzie charakteryzował się bardzo wysokimi transferami wewnętrznymi, jak również niezwykle krótkim czasem dostępu do zapisanych danych. Co prawda pozwoli to znacząco poprawić ogólną wydajność pracy całego systemu i komputera, jednak należy pamiętać, że jest to pamięć tymczasowa. Ponadto warto pamiętać, że program RAMDisk jest dedykowany użytkownikom, którzy w swoich komputerach posiadają przynajmniej 4 GB pamięci RAM. Przy mniejszej ilości przydział nawet połowy może poważnie wpłynąć na wydajność pracy systemu.

 

Program umożliwia stworzenie dysku o maksymalnej pojemności 4 GB, choć jeśli w komputerze zainstalowane jest 4 GB, tworzenie dysku o takiej samej pojemności może doprowadzić do sporego spowolnienia systemu, jeśli dysk zostanie zapełniony. Oczywiście utworzony w ten sposób dysk w każdej chwili można wyłączyć lub zmniejszyć/zwiększyć jego pojemność. Należy jednak pamiętać, że dysk RAM nie jest trwały, co oznacza, że wszystkie przechowywane na takim dysku dane zostaną skasowane zaraz po wyłączeniu lub ponownym uruchomieniu komputera.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0