WindowsProgramyRaw Therapee 4.0.11.32

Raw Therapee 4.0.11.32 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Grafika
Producent:
Gábor Horváth
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
20,3 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
421

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Atrakcyjne środowisko pracy
  • Polska wersja
  • Intuicyjna obsługa
  • Integracja modułu CIE Color Appearance Model 2002
Minusy:
  • Liczba efektów mogłaby być większa

Raw Therapee jest aplikacją służącą do odczytu i wywoływania plików RAW. Program zapisuje RAWy w formatach: JPEG (8 bit), PNG (8 lub 16 bit) i TIFF (8 lub 16 bit). Aplikacja posiada zaawansowany 96-bitowy silnik, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na jakość obrazu.

Raw Therapee zintegrowano moduł CIE Color Appearance Model 2002, a także algorytmy AMaZE, DCB, fast, AHD, EAHD, HPHD, IGV, LMMSE & VNG4. Program pozwala również na modyfikację obrazu: redukcję szumów czy zastosowania efektów typu tone mapping, które nadają efekt podobny do zdjęć HDR. Aplikacja została wyposażona w między innymi w narzędzia do przeglądanie miniatur oraz zmiany rozmiaru zdjęć.  

Program pozwala na łatwe zaimportowanie zdjęć z aparatu np. lustrzanki zapisującej pliki w RAW, dokonanie edycji  i wyeksportowanie pliku do darmowego edytora grafiki GIMP. Możliwa jest dalsza obróbka w innych programach np. popularnym wśród profesjonalistów Photoshopie.

Raw Therapee jest aplikacją darmową, rozpowszechnianą na zasadach otwartej licencji GPL: posiada otwarty kod, który może być dowolnie modyfikowany. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0