WindowsProgramySimat 1.1.0.0

Simat 1.1.0.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
Ryszard Dżegan
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
95 KB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
520

Nasza ocena:

Michał
3
Plusy:
  • Brak konieczności instalacji
  • Bardzo mały rozmiar
  • Program dokonuje precyzyjnych obliczeń
Minusy:
  • Mało intuicyjny interfejs
  • Konieczność instalacji dodatkowego oprogramowania w celu uzyskania możliwości eksportu do PDF

Simat jest programem matematycznym rozwiązującym zadania arytmetyczne, który wyróżnia się bardzo prostym interfejsem, niewielkim rozmiarem oraz brakiem konieczności instalacji. Wystarczy wypakować archiwum dostępne w naszym serwisie by cieszyć się aplikacją, która jest w stanie rozwiązywać zadania na liczbach, ułamkach i liczbach rzeczywistych okresowych.

Ułamki w Simat należy wpisywać następująco: 1/2 (jedna druga), 3/48, 15/6; natomiast mnożenia trzeba dokonać wpisując treść zdania w nawiasach: (1/2)*(3/4). Podobnie wygląda podnoszenie ułamków do potęgi: (1/2)^2. Program Simat jest w stanie skracać ułamki. Ułamki właściwe zapisuje się tak: 1[1/2] (półtora), 2[3/4] (dwa i trzy czwarte). W aplikacji możliwa jest praca na liczbach rzeczywistych okresowych:  0,(6) (czyli 2/3), 2,34(4), 0,003(56) itd. Po wpisaniu treści zadania wystarczy kliknąć prawy przycisk myszy i uruchomić proces „Rozwiąż automatycznie”. Wynik pojawi się bezpośrednio pod zadaniem. 

Program posiada możliwość konwertowania obliczeń do formatu PDF, jednak konieczne jest zainstalowanie dodatkowej aplikacji – MiKTeX. Wówczas można skorzystać z ikony Adobe Readera dostępnej na pasku narzędziowym Simat.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0