WindowsProgramySlimCleaner 4.0.30878

SlimCleaner 4.0.30878 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
SlimWare Utilities, Inc.
Licencja:
Darmowa z wyjątkiem zastosowań komercyjnych
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,76 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
314

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Oprócz domyślnej funkcji, ogromna ilość dodatkowych opcji i narzędzi.
  • Szybkie i sprawne działanie.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Możliwość stworzenia wersji portable programu.
  • Przyjemny i intuicyjny interfejs.
Minusy:
  • Brak polskiej wersji językowej.
  • Przy nieumiejętnym stosowaniu możliwość uszkodzenia systemu.

SlimCleaner to zaawansowany, prosty w obsłudze i bezpłatny (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych) program, za pomocą którego oczyścimy dysk twardy ze wszystkich zbędnych plików, niepotrzebnych danych, pozostałości po odinstalowanych programach, plików tymczasowych etc.

Za pomocą programu SlimCleaner możemy wyczyścić dysk twardy ze zbędnych plików odzyskując tym samym wiele wolnej przestrzeni na wszystkich partycjach. Oprócz odzyskania powierzchni dyskowej, po przeprowadzeniu procesu czyszczenia cały system zyskuje na wydajności i sprawności działania, ponadto wzrasta bezpieczeństwo danych zapisanych na dysku. Program SlimCleaner składa się z kilku funkcji, które odpowiadają za osobny proces czyszczenia.

Do dyspozycji użytkowników oddano między innymi moduł optymalizujący uruchamiane wraz ze startem systemu aplikacje i usługi. Użytkownik może włączać lub wyłączać programy, które będą startowały zaraz po włączeniu komputera. Warto również wspomnieć o tym, że program jest w stanie wyświetlać informacje na temat bezpieczeństwa wszystkich zainstalowanych na komputerze aplikacji.

Bardzo dużą zaletą jest fakt, iż program SlimCleaner bazuje w głównej mierze na moderowanych statystykach i ocenach społeczności internetowej. Nie zabrakło również narzędzia do usuwania plików tymczasowych i danych popularnych i często stosowanych programów. Za pomocą narzędzia możemy wyczyścić logi, skasować zrzuty pamięci, usunąć historię otwieranych dokumentów, dane Prefetch, cache fontów, kolejność katalogów w Menu Start, pliki tymczasowe przeglądarek internetowych etc.

Ponadto za pomocą opisywanego programu możemy usunąć zbędne aplikacje i wybrane aktualizacje systemu operacyjnego Windows. Należy również wspomnieć o dodatku, który pozwala usunąć wybrane pliki i katalogi z możliwością nadpisania w czterech różnych trybach: szybkie, bezpieczne, dokładne, metodą Guttmana. Każda z tych metod charakteryzuje się innym czasem trwania operacji oraz późniejszą możliwością odczytania skasowanych danych przez specjalistyczną firmę.

Za pomocą programu SlimCleaner uzyskamy również dostęp do najczęściej używanych opcji konfiguracyjnych w systemie operacyjnym, tj. Centrum Bezpieczeństwa, Panel Sterowania, Windows Update, zarządzenie usługami i kontami użytkowników etc. Ciekawą funkcją jest tworzenie wersji portable programu z poziomu interfejsu. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję, włożyć pamięć przenośną do portu USB, a następnie wgrać specjalną wersję, którą będziemy mogli uruchomić na dowolnym komputerze bez konieczności instalacji.

Program jest w pełni darmowy do użytku domowego (bez licencji na użytek komercyjny) i poradzi sobie z obsługą każdego systemu operacyjnego Windows począwszy od wersji 2000.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0