WindowsProgramySpeccy 1.24.632

Speccy 1.24.632 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Piriform Ltd.
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
4,89 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
648

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Niewielkie wymiary i stabilne działanie.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Szczegółowe dane na temat wszystkich podzespołów.
Minusy:
  • Czytelny, choć nieco nudny interfejs.

Speccy to niewielkie, wygodne w obsłudze i w pełni darmowe oprogramowanie stworzone przez twórców tak popularnych aplikacji, jak CCleaner czy Recuva. Za pomocą programu możemy odczytać szczegółowe informacje na temat wszystkich zainstalowanych w komputerze podzespołów. 

 

Program Speccy generuje szczegółowe informacje między innymi, na temat zainstalowanego procesora – dzięki niemu dowiemy się, jaką nazwę nosi procesor, z jakiej rodziny pochodzi, jaką ma pamięć cache, częstotliwość pracy każdego rdzenia, mnożnik, szynę etc. Ponadto za pomocą programu wyświetlimy informacje na temat pamięci RAM w każdym ze slotów, takie jak producent, typ pamięci, jej rozmiar, częstotliwość, data produkcji itp. 

 

Speccy wyświetli także informacje na temat płyty głównej, karty dźwiękowej i graficznej, monitora, dysku twardego, napędów optycznych oraz zainstalowanego systemu operacyjnego. W każdej chwili użytkownik może wykonać tak zwanego „snapshota”, który zapisuje bieżące dane na temat podzespołów. Program jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga żadnego doświadczenia ani wiedzy informatycznej. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0