WindowsProgramyStellarium 0.12.4

Stellarium 0.12.4 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Edukacja i nauka
Producent:
Fabien Chéreau
Licencja:
GNU LGPL
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
75 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
347

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Darmowa licencja
  • Duża baza obiektów
  • Możliwość instalacji wtyczek
Minusy:
  • Mniejsza funkcjonalność niż w WorldWide Telescope

Stellarium to aplikacja będąca symulatorem planetarium. Program pozwala prowadzić obserwacje, określać czas i miejsce ich prowadzenia oraz udostępnia informacje na temat planet, gwiazd itp.

Program jest rozwijany od 2001 roku i aktualnie posiada ogromną bazę danych składającą się z ponad 600 000 elementów wszechświata: gwiazd, planet, księżyców i innych ciał niebieskich. Poza tym, możliwe jest pobranie bazy danych z 210 milionami gwiazd. W Stellarium możliwe jest przeglądanie gwiazdozbiorów, zdjęć z mgławic czy zorganizowanie podróży po dokładnie odwzorowanej Drodze Mlecznej. Aplikacja posiada symulację wschodów i zachodów słońca. 

Stellarium działała w oparciu o trójwymiarowy silnik graficzny, gwarantujący wysoką jakość prezentacji wszechświata. Najnowsza wersja aplikacji posiada nowoczesny, przebudowany w stosunku do poprzednich edycji, interfejs programu pozwalający na łatwe przybliżanie, kontrolowanie upływu czasu oraz prostą obsługę za pomocą myszki lub klawiatury. Stellarium daje możliwość samodzielnego tworzenia obiektów niebieskich, ilustracji i skryptów. Poza tym, możliwe jest łatwe dodawanie wtyczek, które mogą rozszerzyć funkcjonalność programu np. o nowe satelity czy ustawienia wirtualnego teleskopu. 

Uwaga!

Aby program miał polski język należy go wybrać w zakładce Language (konfiguracja programu).

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0