WindowsProgramyStrażnik Ucznia 2.5.4

Strażnik Ucznia 2.5.4 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Bezpieczeństwo
Producent:
Nowe Media
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
2,30 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
341

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Kompleksowa ochrona – praktycznie wszystkie niezbędne funkcje w jednym miejscu.
  • Mimo ogromnej ilości funkcji, prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Program zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji.
Minusy:
  • Niestety program udostępniany w ograniczonej wersji testowej.
  • Przy odpowiednich umiejętnościach zabezpieczenia i blokady można obejść.

Strażnik Ucznia to kompleksowe narzędzie udostępniane na zasadzie licencji testowej, za pomocą którego będziemy mogli kontrolować wszelkie poczynania naszych pociech podczas korzystania z komputera. Narzędzie przyda się również na komputerach szkolnych, zaś dzięki ogromnej ilości opcji konfiguracyjnych, może stanowić potężne narzędzie do optymalizacji i kontroli wykorzystania komputera oraz Internetu.

Program jest bardzo uniwersalny, bogaty w liczne opcje, ale jednocześnie prosty w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez większej wiedzy informatycznej poradzą sobie z konfiguracją wszystkich opcji. Do najważniejszych zalet programu warto zaliczyć między innymi kompleksową oraz intuicyjną ochronę dostępu do Internetu, która wzbogacona jest między innymi mechanizmem klasyfikacji treści oraz blokadą niepożądanych i potencjalnie szkodliwych informacji, takich jak pornografia, przemoc, wulgaryzmy, propagowanie nienawiści, narkotyki, sekty itp.

Do ogromnych zalet programu należy zaliczyć także możliwość samodzielnego wskazania stron WWW i aplikacji, które mają zostać zablokowane – dzięki temu użytkownik, a konkretniej rodzic może kontrolować, które programy i kiedy mogą być uruchamiane przez ich dzieci. Na uwagę zasługuje również kontrola czasu spędzanego przy komputerze – po upływie określonej godziny, dostęp do komputera jest blokowany lub całkowicie wyłączany.

Program Strażnik Ucznia posiada również mechanizm wykonywania automatycznych zrzutów ekranowych, dzięki czemu możemy sprawdzić, w jaki sposób dziecko korzysta z komputera. Nie zabrakło również możliwości kontroli lub całkowitej blokady wszelkich komunikatorów, programów do edycji rejestru systemowego, programów do wymiany plików itp. Należy również wspomnieć o standardach, które spełniają zalecenia Ministerstwa Edukacji w sprawie instalacji w pracowniach komputerowych oprogramowania zabezpieczającego uczniów korzystających z Internetu przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0