WindowsProgramySynWrite 5.8.880

SynWrite 5.8.880 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
UVViewSoft
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
7,16 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
430

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Świetna i do tego darmowa alternatywa dla nieco ubogiego systemowego Notatnika.
  • Obecnie ciężko znaleźć lepszą i w pełni bezpłatną alternatywę.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Duża ilość opcji zarówno dla edycji tekstu jak i kodu źródłowego.
Minusy:
  • Niekiedy problemy ze skrótami klawiszowymi.

SynWrite to w pełni bezpłatne i  wielofunkcyjne narzędzie służące do prostej edycji tekstu lub kodu źródłowego, będące ciekawą alternatywą dla notatnika wbudowanego w system operacyjny Windows.

Program SynWrite skierowany jest zarówno do początkujących użytkowników bez zaawansowanej wiedzy informatycznej, którzy chcą od czasu do czasu napisać jakiś tekst lub poddać edycji gotowy fragment, jak również do doświadczonych osób, którzy zajmują się pisaniem zawodowo. Co więcej, SynWrite to również świetna alternatywa dla programistów i webmasterów tworzących lub modyfikujących kody źródłowe programów lub stron internetowych.

Warto zwrócić uwagę na wsparcie różnych standardów kodowania oraz możliwość pisania tekstów i modyfikowania kodu w jednakowym czasie korzystając z aktywnych zakładek. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które znacząco przyspiesza i ułatwia pracę. Program SynWrite podświetla składnie dla wielu języków programowania, sprawdza pisownię i ortografię, obsługuje polskie znaki podczas pisania tekstu oraz kodów HTML, XSL, CSS, eksportuje utworzony dokument do formatu RTF i HTML (z pokolorowaną składnią) etc.

Należy również wziąć pod uwagę możliwość automatycznego uzupełniania tekstu i kodu źródłowego, jak również kolorowanie podglądu wprowadzonych zmian w dokumencie. Nie zabrakło również różnych trybów ułatwiających edycję tekstu – mowa tu o trybie standardowym, liniowym oraz kolumnowym. Producenci oprogramowania nie zapomnieli również o gotowych szablonach kodu źródłowego oraz dodatkowych funkcjach i narzędziach umożliwiających wyświetlanie struktury w formie drzewa. Na deser dostajemy wygodne narzędzie wyszukiwania wyrażeń regularnych, wyrazów, znaków itp.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0