WindowsProgramyTextPad 7.0.9

TextPad 7.0.9 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Helios Software Solutions
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
4,54 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
325

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Ogromna ilość najróżniejszych funkcji, opcji konfiguracyjnych i narzędzi przydatnych zarówno w codziennym użytkowaniu, j
  • Mimo przytłaczającej ilości opcji dość prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Sprawdzanie pisowni w 10 językach.
Minusy:
  • Dla początkujących użytkowników tak rozwinięta funkcjonalność może być problematyczna.
  • W najnowszych wersjach pominięto polski język interfejsu.

TextPad to jeden z najpopularniejszych, rozwijanych przez firmę Helios Software Solutions od 1992 roku i prawdopodobnie najbardziej zaawansowany i dopracowany edytor tekstowy udostępniany przez producenta w bezpłatnej wersji testowej.

Program TextPad skierowany jest przede wszystkim do bardzo zaawansowanych i wymagających użytkowników, choć początkujący również poradzą sobie z obsługą, choć z pewnością nie docenią wszystkich zastosowanych przez programistów rozwiązań. A jest ich naprawdę mnóstwo! Do naszych rąk oddano między innymi ogromną ilość opcji konfiguracyjnych, bardzo bogatą bibliotekę gotowych kodów, możliwość obsługi wielu stron kodowych czy podświetlania składni wielu języków.

Do zalet należy również obsługa wielu dokumentów jednocześnie, zaś każdy z nich może być przeglądany w czterech oknach. Na uwagę zasługuje także zaawansowane narzędzie do sortowania, wyszukiwania, hurtowej zmiany dowolnych elementów, sprawdzania pisowni w 10 różnych językach itp. Ogromną zaletą programu TextPad jest możliwość edycji bardzo dużych, praktycznie nieograniczonych wielkościowo plików – ograniczenie pojawia się tylko w przypadku wersji 32-bitowej. Aplikacja obsługuje także nazewnictwa Universal Naming Convention (UNC) oraz długie nazwy plików ze spacjami, jak również polecenia klawiaturowe zgodne z CUA.

Oprócz polskiego interfejsu użytkownika (w starszych edycjach programu), znajdziemy również warianty w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i włoskim. Warto wspomnieć o funkcji Warm Start, która umożliwia rozpoczęcie pracy dokładnie w miejscu, gdzie została poprzednio zakończona. Nie mogło naturalnie zabraknąć typowych funkcji edycyjnych, czyli oprócz kopiowania, wklejania, wycinania itp. możemy również zmieniać wielkość czcionki, edytować wcięcie, a także zamieniać miejscami znaki, słowa lub całe wiersze.

Co ciekawe, edytowany tekst może być łamany zarówno automatycznie przy marginesie, jak również przy zaznaczonej kolumnie, jeśli nie mieści się w wierszu. Dla edytorów nieocenioną będzie możliwość nieograniczonego cofania lub powtarzania operacji. Oprócz tego przydatne będzie nagrywanie do 16 aktywnych makr oraz sortowanie z zastosowaniem 3 kluczy. Podczas edycji kursor myszy możemy „zamknąć” w oknie tekstu lub ustawiony w dowolnym miejscu widoku dokumentu. Korektorzy natomiast docenią obecność narzędzia znaczników, które można umieścić przy pojedynczych liniach albo wszystkich wystąpieniach zgodnych z podanym wzorcem.

Do pozostałych funkcji programu TextPad należy zaliczyć również możliwość podglądu wydruku wraz z kilkoma opcjami edycyjnymi, podgląd plików binarnych w formacie heksadecymalnym oraz obecność narzędzia do porównywania plików.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0