WindowsProgramyTop Secret Media 3.1

Top Secret Media 3.1 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Dawid Najgiebauer
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
0,6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
415

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Wysoka skuteczność ukrywania plików.
  • Możliwość konwersji plików graficznych.
  • Funkcja dodatkowego zabezpieczenia hasłem.
Minusy:
  • Na dłuższą metę mało przydatny.
  • Dość czasochłonne ukrywanie plików.
  • Program skuteczny tylko przy zachowaniu zasad – mała informacja, duży plik.

Top Secret Media to bardzo ciekawy program, za pomocą którego możemy zaszyfrować i ukryć dowolny plik w pliku graficznym lub dźwiękowym tworząc tym samym ukrytą wiadomość, którą możemy przesłać do innej osoby bez ryzyka, że ktoś postronny ją przeczyta.

Tak wysłana wiadomość nie zostanie odczytana przez niepowołane do tego osoby, które nie mają pojęcia o jej istnieniu. Top Secret Media to idealne narzędzie nie tylko dla miłośników steganografii, ale również dla osób, które chcą przekazać innej osobie coś ważnego. Swoją drogą, steganografia to dziedzina zajmująca się ukrywaniem informacji w innej. Mogą to być na przykład pierwsze litery każdego słowa w zdaniu, pierwsze litery akapitów etc. 

W tym przypadku jednak mamy do czynienia z przekazem elektronicznym, który jest tworzony za pomocą programu Top Secret Media. Aplikacja obsługuje pliki w formacie BMP 24-bitowym oraz WAV PCM 8-bitowe. Oprócz tego, użytkownicy mają możliwość dokonania konwersji obrazów w takich formatach jak JPEG, GIF, BMP, EMF i WMF do formatu 24-bitowej bitmapy, który z kolei umożliwia umieszczenie ukrytej wiadomości.

Co ciekawe, za pomocą programu Top Secret Media możemy również dokonać całkowitego usunięcia dowolnych plików zapisanych na dysku twardym komputera bez możliwości ich odzyskania. Warto również wspomnieć o tym, że program automatycznie dobiera wszystkie parametry, aby modyfikacja była możliwie niewidoczna. Należy pamiętać, że najlepsze efekty uzyskamy przy ukrywaniu niewielkiej informacji w dość dużym pliku. W najnowszej wersji programu pojawiła się możliwość dodatkowego zabezpieczenia ukrytego pliku hasłem oraz funkcja zapamiętywania nazwy ukrywanego pliku. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0