WindowsProgramyTrueCrypt 7.1a

TrueCrypt 7.1a download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
TrueCrypt Foundation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
3.31 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
386

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Możliwość szyfrowania całych dysków, poszczególnych partycji lub wybranych magazynów.
  • Możliwość skorzystania z szyfrowania kaskadowego.
  • Kompatybilność ze wszystkimi systemami: Windows, Linux, Mac OS X.
Minusy:
  • Sporadyczne problemy ze stabilnością na systemach 64-bitowych.

TrueCrypt to w pełni darmowy, choć bardzo zaawansowany i prosty w obsłudze program, za pomocą którego zaszyfrujemy dane zapisane na dysku twardym, jego partycjach lub poszczególnych folderach, jak również zewnętrznych dyskach twardych, pamięciach USB etc.

Program TrueCrypt pozwala również szyfrować i ukrywać dyski o określonej pojemności z możliwością zabezpieczenia zawartości hasłem przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich. Program korzysta z zaawansowanych algorytmów szyfrujących, takich jak AES-256, Serpent i Twofish. Bardzo wybredni użytkownicy mogą również skorzystać z szyfrowania kaskadowego, czyli szyfrowania danych po kolei kilkoma algorytmami. A co znajdziemy w najnowszej odsłonie programu TrueCrypt?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wprowadzenie sprzętowej akceleracji szyfrowania AES – jeśli procesor zainstalowany w komputerze wspiera tę technologię, proces szyfrowania nawet dużej ilości danych jest o wiele szybszy, bardziej stabilny i wydajny. Oprócz tego do rąk użytkowników oddano możliwość stworzenia zaszyfrowanego magazynu, który po podłączeniu do komputera (np. na dysku wymiennym, karcie pamięci lub pamięci USB) zostanie automatycznie załadowany i uruchomiony. 

Na uwagę zasługuje również funkcja Favorite Volumes Organizer. W tym przypadku użytkownik może skorzystać ze specjalnego okna, które pozwala zarządzać zaszyfrowanymi partycjami i magazynami z jednego miejsca z możliwością konfiguracji wszystkich opcji. Program TrueCrypt w najnowszej edycji pozwala także tworzyć zaszyfrowane partycje na dyskach w rozmiarze sektora 4096, 2048 i 1024 bajtów. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0