WindowsProgramyTweak-10 1.0 build 1040

Tweak-10 1.0 build 1040 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Totalidea Software
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
23,62 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
139

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Bardzo dużo przydatnych opcji, które są niedostępne z poziomu systemu.
  • Kilka przydatnych narzędzi optymalizacyjnych.
  • Możliwość ingerencji w rejestr.
Minusy:
  • Raczej dla doświadczonych użytkowników.
  • Istnieje ryzyko uszkodzenia systemu.

Tweak-10 to bardzo prosty w obsłudze, choć niezwykle funkcjonalny program pozwalający modyfikować niedostępne dla użytkowników ustawienia systemu operacyjnego Windows 10. Za pomocą tej aplikacji możemy modyfikować niedostępne opcje oraz optymalizować pracę całego układu.

 

Przed rozpoczęciem pracy z programem należy pamiętać, że zmiana jakichkolwiek ustawień może wpłynąć na stabilność systemu lub spowodować jego uszkodzenie. W związku z tym zalecamy, aby z programu korzystali tylko zaawansowani użytkownicy.

 

Program został wyposażony przez twórców w kilka oddzielnych modułów do wyboru, które odpowiadają za inne opcje oraz automatyczne, jak i ręczne dostosowywanie ustawień systemu Windows 10. Pracę z programem warto rozpocząć od sprawdzenia i automatycznej optymalizacji systemu, dzięki czemu jego praca zostanie ulepszona i przyspieszona, zaś późniejsze zmiany będą bardziej odczuwalne. Oprócz tego z poziomu głównego okna programu możemy również uruchomić czyszczenie dysków ze zbędnych plików, śmieci, itp. aby uwolnić wolne miejsce na nośnika i tym samym nieco usprawnić działanie całego systemu.

 

Warto zwrócić uwagę na opcję optymalizacji rejestru, choć powinny z niej korzystać doświadczeni użytkownicy – istnieje bowiem ryzyko usunięcia potrzebnych do pracy elementów. Oprócz tego w panelu bocznym okna programu znajdziemy dodatkowe, ale równie przydatne opcje. Przykładowo możemy uzyskać dostęp do informacji na temat systemu, poprawić pracę dysków twardych, czy też wyłączyć zbędne operacje, które konsumują zasoby komputera i tym samym ograniczają jego wydajność.

 

Dla zaawansowanych użytkowników oddano również opcję wyboru domyślnej lokalizacji folderów systemowych. Oprócz tego mogą oni zmienić dane OEM czy też skonfigurować opcje synchronizacji czasu, jak również dopasować funkcję kontroli konta użytkownika do własnych preferencji. Ciekawostką jest możliwość wykonania tak zwanej migawki optymalizacji. Polega to na zapamiętaniu konkretnego stanu modyfikacji, dzięki czemu w przypadku nowych zmian, będziemy mogli przywrócić ustawienia systemu do poprzedniego stanu bez straty danych, itp.

 

Licencja programu Tweak-10 jest ograniczona i oferuje zaledwie 14 dni pracy od momentu instalacji.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0