WindowsProgramyUnity 4.2.0

Unity 4.2.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Unity Technologies
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
833.04 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
353

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Dość prosta i bezproblemowa obsługa.
  • Ogromne możliwości tworzenia gier na wiele platform.
  • Wiele dodatków i rozszerzeń.
Minusy:
  • Dość ograniczona wersja bezpłatna.
  • Bardzo droga wersja Pro zawierająca wszystkie narzędzia.

Unity to bardzo uniwersalne i zaawansowane narzędzie do tworzenia gier 3D. Aplikacja jest bardzo chwalona przez wielu użytkowników. Umożliwia tworzenie gier trójwymiarowych na wiele platform.

Za pomocą programu Unity możemy stworzyć gry trójwymiarowe zarówno na komputerowe systemy operacyjne, takie jak Mac OS X, Microsoft Windows, jak również na przeglądarki internetowe, takie jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Internet Explorer etc. Jakby tego było mało, za pomocą Unity stworzymy również gry na konsole: Nintendo Wii, Xbox 360, Play Station 3 oraz na urządzenia mobilne spod znaku Apple: iPhone, iPod Touch. W najnowszej wersji możemy także tworzyć gry na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Google Android.

Unity to bardzo potężne narzędzie, które w swoim arsenale ma między innymi bardzo zaawansowany edytor graficzny oraz zintegrowany silnik fizyczny umożliwiający tworzenie ciekawych efektów specjalnych. Nie zabrakło także wsparcia dla DirectX oraz OpenGL. Do rąk użytkowników oddano także możliwość tworzenia własnych skryptów. Na uwagę zasługuje także system tworzenia i manipulacji cząsteczek, czyli tzw. Particle Systems. Nie zabrakło również możliwości importu modeli trójwymiarowych z innych programów, takich jak 3ds Max, Maya, Cheetah3D, Cinema 3D czy Bender. 

Na deser dostajemy obsługę cząstek TrueType, zoptymalizowany system generowania cieni, świateł etc. Należy pamiętać, że podczas instalacji należy wybrać sposób instalacji oraz ostateczną wersję programu – ograniczoną bezpłatną, lub pełną, ale 30-dniową. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0