WindowsProgramyVLC Media Player 2.1.5

VLC Media Player 2.1.5 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Multimedia
Producent:
VideoLAN Team
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
24,42 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
886

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Obsługa bardzo dużej ilości formatów.
  • Idealna alternatywa dla programów, które nie radzą sobie z odtwarzaniem filmów HD.
  • Bardzo dużo dodatkowych opcji wspierających strumieniową transmisję wideo.
Minusy:
  • W niektórych przypadkach konieczna jest instalacja dodatkowych pakietów filtrów i kodeków.

VLC media player (skrót VLC od słów VideoLAN Client) to bardzo zaawansowany, prosty w obsłudze i zupełnie darmowy program do odtwarzania filmów i muzyki w wielu najróżniejszych formatach, takich jak np. MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, DVD, MP3, OGG itd.

Co prawda program VLC media player świetnie poradzi sobie z odtwarzaniem filmów i muzyki zapisanych na dysku komputera lub płytach, ale największą siłą aplikacji jest odtwarzanie multimediów zdalnie poprzez Internet, sieć domową lub lokalną LAN bądź też WiFi. Oznacza to, że program VLC media player jest jednym z najlepszych i najczęściej wybieranych rozwiązań przeznaczonych na przykład do oglądania telewizji internetowej nadawanej w różnych standardach.

Oczywiście program poradzi sobie z wyświetlaniem napisów, choć funkcjonalność ta nie działa tak dobrze, jak w innych programach. Mimo to program VLC media player ma inne zalety, takie jak możliwość dekodowania dźwięku ze ścieżki Blu-ray Linear PCM czy Dolby Digital Plus.Oprócz tego w najnowszej wersji znacząco poprawiono dekodery Real Video (wersje 3.0 i 4.0) oraz WMA. Jakby tego było mało, producenci zastosowali również możliwość obsługi formatów Dirac, MLP and RealVideo w kontenerach MKV co sprawia, że opisywany program jest jednym z najlepszych alternatyw przeznaczonych do odtwarzania filmów w wysokiej rozdzielczości.

Warto również wspomnieć, że program VLC media player jest w stanie współpracować z cyfrowymi tunerami telewizji satelitarnej (DVB-S). Dodano eksperymentalną obsługę nośników Blu-ray oraz materiałów AVCHD. Na deser dostajemy ulepszone wsparcie dla dźwięku 5.1 oraz 7.1 oraz obsługę plików RealMedia.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0