WindowsProgramyVMPCrypt 5.0

VMPCrypt 5.0 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
Bartosz Żółtak
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1,6 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
568

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4,5
Plusy:
  • Niezwykła skuteczność zastosowanych w programie zabezpieczeń.
  • Mimo potężnych możliwości aplikacja jest niewielka i prosta w obsłudze.
  • Bardzo duża liczba dostępnych opcji szyfrowania plików i poufnych danych.
  • Rejestracja programu płatna, ale to my decydujemy o kwocie.
Minusy:
  • Esteci z pewnością przyczepią się do prostego interfejsu.

VMPCrypt to bardzo ciekawy, funkcjonalny, niewielki i prosty w obsłudze program, którego głównym celem jest ochrona prywatności użytkownika na różnych płaszczyznach. Chodzi przede wszystkim o szyfrowanie poufnych danych na zasadzie działania technologii szyfrowania VMPC autorstwa polskiego kryptologa Bartosza Żółtaka.

 

Za pomocą programu VMPCrypt możemy stworzyć zbiorcze archiwa zawierające zabezpieczone dane pod wieloma postaciami. Mogą to być zaszyfrowane kopie plików, folderów, listy kontaktów, bazy danych z poufnymi hasłami, zaszyfrowane teksty wprowadzone we wbudowanym edytorze itp. Oprócz tego program VMPCrypt oferuje możliwość wysyłania zaszyfrowanych wiadomości e-miał oraz funkcję nieodwracalnego usuwania danych z dysku twardego.

 

Na uwagę zasługuje także mechanizm generowania bezpiecznych haseł do 512 bitów za pośrednictwem losowych ruchów myszką. Na deser dostajemy między innymi możliwość tworzenia samodeszyfrujących się archiwów w postaci plików wykonywalnych oraz kompresji danych i dzielenia zaszyfrowanych archiwów na mniejsze pliki. Co więcej, do jednego zaszyfrowanego archiwum możemy zastosować wiele haseł jednocześnie. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0