WindowsProgramyVMware Workstation 9.0.2

VMware Workstation 9.0.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Narzędzia
Producent:
VMware, Inc.
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
430,2 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
500

Nasza ocena:

Patryk Nowak
4
Plusy:
  • Wysoka wydajność i szybkość działania.
  • Możliwość tworzenia wielu systemów.
Minusy:
  • Długi czas uruchamiania aplikacji.
  • Momentami skomplikowana obsługa.

VMware Workstation to niezwykle popularne i bardzo kompleksowe narzędzie do wirtualizacji systemów operacyjnych. Z jego pomocą możemy korzystać z wielu różnych systemów operacyjnych jednocześnie bez wpływu na podstawowy system Windows.

Program VMware Workstation to idealne narzędzie dla osób, które chcą przetestować inny system operacyjny, ale nie chcą tracić czasu na tradycyjną instalację, formatowanie dysku, ustawianie i konfigurację, jak również dla osób, które chcą uruchomić specyficzny program działający jedynie z wybranymi systemami operacyjnymi. Narzędzie VMware Workstation przyda się również programistom, którzy chcąc przetestować działanie nowego programu w różnych środowiskach, mogą emulować dowolny system operacyjny.

VMware Workstation poradzi sobie ze współpracą z praktycznie każdym systemem operacyjnym Windows, GNU/Linux, Solaris, NetWare etc. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i nawet użytkownicy bez doświadczenia i wiedzy informatycznej poradzą sobie z obsługą wszystkich, nawet zaawansowanych opcji. Ponadto mamy do dyspozycji wiele opcji konfiguracyjnych: możemy m.in. przypisać do wirtualnego systemu rozmiar pamięci, liczbę procesorów i rdzeni, pojemność dysku a także dostęp do napędów optycznych etc.

Ponadto użytkownik może zdefiniować katalogi, które będą współdzielone pomiędzy systemem macierzystym, tzw. hostem a maszyną wirtualną z emulowanym systemem. Nie zabrakło także możliwości szyfrowania danych i korzystania z połączeń VNC, funkcji mechanizmu Drag&Drop, kopiowania i wklejania oraz tworzenia połączeń z zewnętrznymi serwerami. Użytkownicy mogą również zarządzać uprawnieniami użytkowników, podglądać logi i raporty lub pracować w tle z systemem zminimalizowanym do zasobnika.

Pamiętajmy również, że oferowana wersja programu VMware Workstation pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności przez okres 30 dni od daty instalacji. Po upływie tego terminu musimy wpisać klucz licencyjny lub odinstalować program.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0