WindowsProgramyWebSite X5 10.0.6.31

WebSite X5 10.0.6.31 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Incomedia s.r.l
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
80,82 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
42

Nasza ocena:

Kamil
4
Plusy:
  • Bardzo prosty i przyjazny proces tworzenia stron internetowych.
  • Intuicyjny kreator prowadzący użytkownika krok po kroku.
  • Spory wybór dodatkowych opcji i dodatków.
Minusy:
  • Bardzo duże ograniczenia darmowej wersji programu.
  • Brak zaawansowanych opcji edycyjnych.

WebSite X5 to w bezpłatna wersja bardzo zaawansowanego i prostego w obsłudze programu, za pomocą którego stworzymy niewielkie, ale bardzo ciekawe pod względem graficznym strony internetowe. 

Co ciekawe, program WebSite X5 pozwala tworzyć strony internetowe osobom, które nie mają wielkiego doświadczenia, wiedzy informatycznej, znajomości oprogramowania graficznego czy programowania w języku HTML. Co prawda narzędzie nie zostało wyposażone w tak lubianą i bardzo popularną technologię WYSIWYG (What You See Is What You Get), ale zamiast tego do rąk użytkowników oddano bardzo czytelny i prosty w obsłudze kreator, który prowadzi krok po kroku przez 5 etapów tworzenia strony.

Na dobrą sprawę użytkownik może stworzyć nową stronę internetową od podstaw jedynie klikając odpowiednie opcje. Do głównych cech programu WebSite X5 należy przede wszystkim bogaty wybór ciekawych szablonów w różnych wersjach kolorystycznych, które możemy wykorzystać we własnym projekcie. Za pomocą wspomnianego kreatora nawet osoba, która nigdy nie miała do czynienia z projektowaniem stron internetowych będzie w stanie stworzyć własną witrynę od podstaw.

Cały proces rozpoczynamy od utworzenia nowego projektu oraz podania podstawowych informacji o tworzonej witrynie – wśród nich znajdą się dane na temat autora, jej nazwa, adres URL, krótki opis oraz charakterystyka, słowa kluczowe, ikonka, język treści etc. W następnym kroku kreator prosi o wybór wzorca graficznego – w tym momencie możemy wybrać styl oraz typ menu (do wyboru jest menu poziome lub pionowe). W następnym kroku kreator kieruje nas do wyboru opcji dotyczących planowania witryny – w tym miejscu możemy tworzyć kolejne podstrony, opisywać je, nadawać im nazwy itd. 

Proces wypełniania strony ogranicza się do prostych czynności polegających na przeciąganiu poszczególnych elementów na wybrane obszary strony głównej i podstron. Do wyboru są takie elementy, jak obraz, tekst, filmy, dźwięk, animacje Flash etc. W ostatnim etapie z pewnością mogą wykazać się zaawansowani użytkownicy, którzy będą mogli dobrać szczegółowe ustawienia dotyczące stylów, rozmiaru i konfiguracji menu, stylu czcionki, jej wielkości itd. Stworzoną za pomocą programu WebSite X5 stronę internetową możemy zapisać na dysku lub nośniku przenośnym, jak również od razu opublikować w sieci. 

W darmowej wersji udostępnianej przez producenta pojawiło się wiele ograniczeń. Między innymi wybór szablonów graficznych jest mocno limitowany, możemy stworzyć tylko kilka podstron, nie możemy na stronach umieszczać takich elementów jak tabele, galerie, formularze etc. 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0