WindowsProgramyWiązar Jętkowy v.5.3

Wiązar Jętkowy v.5.3 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Firma
Producent:
SPECBUD
Licencja:
Trial
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
9,02 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
360

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Zgodność z normą PN-B-03150:2000 i jej aktualizacjami
  • Wygodne projektowanie
  • Możliwość eksportu do DXF
Minusy:
  • Przestarzałe menu

Wiązar Jętkowy to zaawansowana aplikacja inżynieryjna wchodząca w skład pakietu programów firmy SPECBUD, służąca do obliczeń statyczno-wytrzymałościowych drewnianych wiązarów. 

Program działa w zgodzie z normą PN-B-03150:2000 z uwzględnieniem zmian Az1, Az2 i Az3, dzięki czemu prace wykonane w Wiązar Jętkowy są zgodne z najnowszymi regulacjami prawnymi. Nadrzędzie pozwala na projektowanie ustroju jętkowego o różnych poziomach oparcia, nachylenia i z uwzględnieniem dodatkowych podparć jętki i kalenicy. Zaletą programu jest system obliczający obciążenia śniegiem, wiatrem oraz obciążeń stałych. Dzięki automatycznemu obliczaniu obciążeń, projektowanie wiązarów jętkowych jest łatwiejsze niż tradycyjne, bez użycia specjalistycznych narzędzi.

Wszystkie wyniki obliczeń statycznych Wiązar Jętkowy prezentuje w postaci wykresów momentów, sił osiowych dla zaprojektowanych elementów. Niezwykle przydatną funkcją jest fakt, że rysunek geometrii wiązara można eksportować do pliku DXF i poddać go obróbce w programie typu CAD np. AutoCAD.

Wiązar Jętkowy dostępny na Pobierz.pl to aplikacja testowa. Pełna edycja tego narzędzia jest możliwa do nabycia na stronie producenta.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0