WindowsProgramyWinDjView 2.0.2

WinDjView 2.0.2 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Biuro
Producent:
Andrew Zhezherun
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
14,25 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
425

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Obsługa wszystkich niezbędnych formatów plików DjVu.
  • Prosta i bezproblemowa obsługa przez zastosowanie tylko niezbędnych opcji.
Minusy:
  • Mimo wszystko zaawansowani użytkownicy mogą narzekać na zbytnią prostotę.

WinDjView to w pełni bezpłatna i prosta w obsłudze przeglądarka plików DjVu przeznaczona dla systemu operacyjnego Windows. Główną zaletą jest przede wszystkim intuicyjny interfejs, z którym poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy, którzy nie mają doświadczenia ani wiedzy informatycznej. Na pierwszy rzut oka program przypomina nieco przeglądarkę plików zapisanych w formacie PDF.

Po lewej stronie okna przeglądarki program WinDjView wyświetla pasek, w którym znajdziemy wszystkie strony dokumentu – to znacznie ułatwia nawigację po całym dokumencie szczególnie wtedy, gdy składa się on z kilkudziesięciu stron. Pozostałą część okna zajmuje wyświetlany dokument – producenci nie próbowali urozmaicić wyglądu żadnymi zbędnymi dodatkami.

Program WinDjView korzysta z otwartych bibliotek DjVuLibre zaś ilość dodatkowych funkcji być może nie jest imponując, ale w zamian za to dostajemy to, co niezbędne. Na uwagę zasługuje przede wszystkim funkcja trybu pełnoekranowego, możliwość skoku do wybranej strony oraz obracania obrazu, jak również funkcja wyszukiwania oraz kopiowania tekstu. Oprócz tego użytkownik może zmieniać jasność, korektę oraz dokonywać korekcji gamma. Do wyboru są także tryby wyświetlania: kolorowy, czarno-biały, pierwszy plan, tło.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0