WindowsProgramyWindows Live Essentials 16.4.3508.205

Windows Live Essentials 16.4.3508.205 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Dom
Producent:
Microsoft Corporation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
1 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
544

Nasza ocena:

Michał
4,5
Plusy:
  • Wszystkie aplikacje są darmowe
  • Polskie wersje programów
  • Możliwość wyboru aplikacji z pakietu, które będą zainstalowane
Minusy:
  • Program Movie Maker potrafi się zawiesić przy pracy z dużymi plikami

Windows Live Essentials to zestaw aplikacji firmy Microsoft, które może pobrać za darmo każdy użytkownik systemu Windows.

Pakiet programów składa się z edytora Writer, który pozwala na dodawanie wpisów blogowych bezpośrednio z edytora tekstu. Program posiada obsługę najważniejszych systemów blogowych, takich jak WordPress, Blogger czy TypePad. Interfejs programu jest zbliżony do tego znanego z Microsoft Word z pakietu Office 2007, jednak został on dostosowany do specyfiki publikowania treści internetowych: do notki łatwo dodać materiały graficzne, wideo, lokalizację na mapie Bing oraz odpowiednio sformowatować tekst. 

Kolejnym elementem pakietu Windows Live Essentials (znany po polsku jako Podstawowe programy Windows) jest Movie Maker - prosty program do obróbki filmów. Aplikacja pozwala na składanie wielu plików w jeden oraz stosowanie podstawowych efektów przejść, dodawanie napisów, listy płac, dźwięku, komentarza czy przycinanie materiału wideo. W aplikacja maksymalnie uproszczono udostępnianie filmów online - program umożliwia przygotowanie materiału wideo, który można szybko przesłać do YouTube bezpośrednio z programu. Uzupełnieniem Movie Makera w pakiecie Windows Live Essentials jest narzędzie Galeria fotografii pozwalające na organizowanie, edytowanie i udostępnianie zdjęć. Program posiada funkcję tworzenia kolażu, pokazu slajdów oraz zdjęć panoramicznych z kilku kadrów.

Kolejną częścią składową pakietu jest SkyDrive - wirtualny dysk działający na tej samej zasadzie co Dropbox oraz Google Drive. Program pozwala na łatwe synchronizowanie interesujących nas plików na wielu komputerach. W systemie operacyjnym pojawia się folder SkyDrive, do którego możliwe jest kopiowanie plików, które są wysyłane na serwer Microsoftu, na chronione hasłem, prywatne konto, do którego możemy mieć dostęp na innym komputerze, telefonie czy za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Program Bezpieczeństwo rodziny jest narzędziem dla troskliwych rodziców, którzy chcą limitować czas jaki ich pociechy spędzają przy komputerze. Program daje możliwość wydzielania czasu, z jakiego dany użytkownik może korzystać z komputera. Możliwe jest również blokowanie dostępu do gier, stron internetowych i aplikacji, które budzą naszą niechęć lub podejrzenia. W skład Windows Live Essentials wchodzi również Poczta usługi Windows Live, czyli prosty klient pocztowy pozwalający na pobieranie i wysyłanie e-maili na dysk twardy naszego komputera. Ostatnim elementem pakietu jest Windows Live Messenger – komunikator tekstowy, pozwalający na kontakt między internautami na takiej samej zasadzie jak nasze rodzimie Gadu-Gadu. 

Programy dostępne w Windows Live Essentials są darmowe i dostępne w polskiej wersji językowej. Użytkownik nie musi instalować wszystkich aplikacji – na początku możliwe jest wybranie wszystkich komponentów, które zostaną pobrane przez klienta i zainstalowane w systemie.

 

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0