WindowsProgramyWireshark 1.12.3

Wireshark 1.12.3 download (pobierz za darmo)

Info:

Kategoria:
Internet
Producent:
Wireshark Foundation
Licencja:
Freeware
Data dodania:
Data modyfikacji:
Rozmiar:
28,44 MB
System operacyjny:
Windows
Liczba pobrań:
384

Nasza ocena:

Patryk Nowak
3,5
Plusy:
  • Możliwość śledzenia praktycznie wszystkich aktywności w obrębie podłączonej sieci.
  • Bardzo cenne narzędzie dla administratorów i entuzjastów.
Minusy:
  • Dość skomplikowana obsługa.
  • Początkujący użytkownicy nie znajdą tu niczego interesującego.

Wireshark to bardzo przydatny i popularnych wśród zaawansowanych użytkowników program, będący tzw. snifferem, czyli analizatorem ruchu sieciowego zarówno w obrębie jednego komputera, jak i całej sieci. Jakiś czas temu program znany był pod inną nazwą – Ethereal.

A czym w ogóle jest Wireshark? To program pełniący rolę sniffera, czyli analizatora sieci i pakietów przesyłanych w obrębie połączenia lokalnego lub firmowego. To cenne narzędzie przede wszystkim dla administratora sieci, który może sprawdzić np. który komputer generuje największy ruch, co to za połączenia itp. Za pomocą tego programu możemy śledzić pakiety przesyłane przez wybrany interfejs sieciowy, a co za tym idzie, analizować i rozwiązywać ewentualne problemy związane z aplikacjami itp.

W najnowszej wersji usunięto wiele usterek i wprowadzono liczne modyfikacje i udoskonalenia. Usunięto między innymi dziury w obsłudze protokołu X.509sat, Roofnet, LDAP a także SCCP. Ponadto dodano obsługę następujących protokołów: IEEE 802.15.4, Infiniband, Parallel Redundancy Protocol, RedBack Lawful Intercept i Xcsl. Oprócz tego zaktualizowano obsługę kilkudziesięciu innych, obecnych wcześniej protokołów.

Dodaj komentarz:
Twoja ocena:
Liczba komentarzy: 0