Jak przedłużyć żywotność baterii w telefonie?

Jak przedłużyć żywotność baterii w telefonie?

Smartfony towarzyszą nam przez wiele godzin każdego dnia. Bardzo często są intensywnie użytkowane od rana do wieczora. Dlatego zależy nam na tym, by można było z nich korzystać przez jak najdłuższy czas bez konieczności dodatkowego ładowania baterii. Dlatego już na etapie kupowania telefonu, warto zwrócić uwagę na model z dobrą baterią o odpowiedniej pojemności. Istnieją jednak również pewne triki, które pozwalają przedłużyć żywotność baterii w telefonie. O jakich metodach mowa? Podpowiadamy.

Zmniejszenie jasności ekranu

Chcąc przedłużyć żywotność baterii, możemy zaoszczędzić sporo czasu jej pracy, zmniejszając jasność ekranu. Obecnie wiele różnych smartfonów posiada także opcje ustawień automatycznych, w przypadku których jasność dopasowywana jest do warunków, w jakich użytkownik korzysta z takiego urządzenia. Nawet telefon z dobrą baterią może nie wytrzymać wielogodzinnej eksploatacji, jeżeli jasność będzie w nim ustawiona na najwyższym poziomie. Dlatego chcąc zmniejszyć ten parametr, możemy zaprogramować go ręcznie lub skorzystać z ustawień automatycznych. Zmniejszenie jasności może znacznie wydłużyć żywotność baterii, zwłaszcza jeżeli urządzenie ma wysoką rozdzielczość ekranu.

Unikanie nadmiernego ładowania baterii

Żeby bateria w telefonie była w doskonałym stanie przez jak najdłuższy czas, powinniśmy unikać jej nadmiernego ładowania. Pamiętajmy, że częste ładowanie baterii do 100% prowadzi do jej szybszej degeneracji. Z tego powodu, żeby zwiększyć żywotność baterii, najlepiej utrzymywać poziom jej naładowania między 20 a 80%. Oznacza to, że nie powinniśmy również pozwalać na to, by bateria całkowicie się rozładowała do przysłowiowego zera. Warto rozpocząć jej ładowanie w momencie kiedy wartość ta spadnie do około 20%. Unikajmy także szybkich ładowarek, które mogą szybciej degradować akumulatory litowo-jonowe niż tradycyjne ładowanie. Warto także unikać wysokich i niskich temperatur podczas używania i przechowywania telefonu.

Zarządzanie tłem i aplikacjami oraz siecią WiFi

Kolejnym sposobem na zmniejszenie zużycia baterii jest zarządzanie tłem i powiadomieniami. Pamiętajmy o tym, że aplikacje działające w tle często zużywają baterie, mimo że z nich nie korzystamy. Dlatego warto w celu optymalizacji zużycia energii sprawdzić, które z nich są aktywne. W ustawieniach smartfona z łatwością znajdziemy informacje dotyczące tego, które aplikacje pobierają najwięcej energii. Warto je wyłączyć. Pamiętajmy również o tym, że przemieszczając się w ciągu dnia z włączoną siecią WiFi, GPS czy Bluetooth, nasz telefon będzie poszukiwał źródeł stałego sygnału. Dlatego najlepiej kiedy nie potrzebujemy korzystać z Bluetooth, WiFi czy GPS-u, wyłączyć te opcje i uruchomić je dopiero wtedy kiedy faktycznie zamierzamy je wykorzystywać.

Kup artykuł sponsorowany na tej stronie >>
Komentuj
1 + 7=

PARTNERZY SERWISU: