INTERNETJak zablokować aktualizacje przeglądarki Firefox?

Jak zablokować aktualizacje przeglądarki Firefox?

INTERNET 15

Niedawno w tekście pt. „Jak przywrócić starszą wersję przeglądarki Firefox?” wyjaśnialiśmy, co zrobić, aby powrócić do poprzedniej wersji ulubionej przeglądarki. To idealne rozwiązanie dla tych, którym nie podobają się wprowadzone zmiany, lub zmiany te wpływają negatywnie na stabilność samej przeglądarki lub systemu. Dziś wyjaśnimy, jak zablokować automatyczne aktualizacje i jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo.

Jeśli powróciliśmy do poprzedniej wersji przeglądarki możemy być pewni, że prędzej czy później (raczej prędzej) zostanie ona automatycznie zaktualizowana do najnowszej wersji. Zapewne nie to mamy na celu, dlatego też warto zablokować automatyczne aktualizacje, aby nie powtarzać całego procesu powrotu do starszej wersji.

W tym celu klikamy na pasek Firefox w lewym górnym rogu, a następnie przechodzimy do „Opcji”. W nowym oknie klikamy na zakładkę „Zaawansowane”, następnie „Aktualizacja” i wybieramy opcję: „Sprawdzaj dostępność aktualizacji, ale wymagaj potwierdzenia ich instalacji.”

Jak zablokować aktualizacje przeglądarki Firefox? - zdjęcie

Od tej chwili przeglądarka co prawda będzie wyszukiwała aktualizacje, ale to od nas będzie zależało, czy zgodzimy się na instalację, czy też zdecydujemy się na pozostanie przy starszej wersji. A jak to wygląda z punktu widzenia bezpieczeństwa?

Należy pamiętać, że wraz z każdą nową aktualizacją programiści starają się poprawić znane błędy, również te dotyczące bezpieczeństwa. Korzystanie ze starszych wersji przeglądarki internetowej wiąże się z ryzykiem narażenia systemu na ataki wirusów i różnych zagrożeń. W takich okolicznościach warto zainteresować się dobrym pakietem zabezpieczeń, jak również wyspecjalizowanymi programami antyspyware itp.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak zablokować aktualizacje przeglądarki Firefox?

 • ~ bolek LtCSolo, wielkie dzięki. Mendy utrudniają życie człowiekowi jak tylko mogą. Nie wiem po kiego uja usunęli możliwość wyłączenia tego syfu. Traktują wszystkich jak niedorozwinięte dzieci za które trzeba o wszystkim decydować.
 • ~ Olo najlepsze jest dodać w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Mozila\Firefoxwartość DisableAppUpdate typu DWORD gdy 1 to włączona blokada gdy 0 ty wyłączoan
 • ~ yaroon p. ceed masz rację. mam Firefoxa 80.0. a te szmaty wciskają mi najnowszego, który przy wyszukiwaniu przeskakuje do górnego paska (po *uja?)
 • ~ Jarun Niw chcę nowego Firefoxa i tyle. A ten nowy jest nahalny, ciągle chce się aktualizować. Nic szacunku dla klienta. Pewnie i tak macie to w dupce...
 • ~ nfo69 re: LtCSolo. Dziękuję, mi także działa :) P.S. Przeglądarka Waterfox Portable już przy "instalacji" sama tworzy taki katalog z odpowiednim "gotowym" plikiem. Skopiowałem ten katalog do ścieżki [...]FirefoxPortable\App\firefox64\ i wszystko od razu zadziałało. Dobrze, że nikt "życzliwy" nie wyciął twojej porady. Dla mnie z pewnych prywatnych względów jest bezcenna.
 • ~ Forest re: LtCSolo . Szacun. Dziękuję działa :)
 • ~ LtCSolo Jako że artykuł mocno przeterminowany i brak w nim kluczowej odpowiedzi na pytanie - "Jak wyłączyć powiadomienie o aktualizacji":1. Tworzymy plik w notepad++ lub notatniku o nazwie "policies"2. Edytujemu go wklejając:{ "policies": { "DisableAppUpdate": true }}3. Zmieniamy rozszerzenie z "txt" na "json"4. W głównym katalogu Firefoxa tworzymy podkatalog o nazwie "distribution". Domyślnie - "C > Program Files > Mozilla Firefox > distribution" 5. Do powyższego katalogu wklejamy wcześniej przygotowany plik "policies.json"6. Restart przeglądarki7. W przeglądarce klikamy kolejno: Otwórz menu aplikacji > Pomoc > O programie Firefox, jeśli w pojawiającym się okienku widzimy - "Aktualizacje zablokowane przez administratora komputera" to:8. Cieszymy się całkowitym brakiem aktualizacji oraz irytujących powiadomień o nich.Testowane na wersji 90.0.1, ale powinno działać na większości.Kopiowanie powyższego tekstu jest dozwolone - trzeba uczyć się od najlepszych :)
 • ~ maxpl Chodzi o to żeby nie wyświetlał powiadomień o nowej wersji tylko się uruchamiał można tak ???
 • ~ S.L. Czy P.T. Autor tej porady na pewno już wybudził się z kilkuletniego snu? Może pora, by dokonał krytycznej oceny poziomu swojej wiedzy? Słyszałem, że jest to bardzo trudne i bolesne...
 • ~ drago która to wersja 5.0? proszę o informację jak mam to zrobić w wersji z 2020 np. 81, pozdrawiam
 • ~ ceed coraz bardziej chamskie wersje foxa zmuszą że wyłączę wszystko, nie da się już tego łykać, kretyńskie udogodnienia, pytam się komu?
 • ~ Wiesiek Jak cofnąć do wersji podatnej na wirusy? Bo takiej oczekuję i chcę.
 • ~ Bogo to jest odpowiedź dla matołów
 • ~ SmutnyJa Fakt faktem, że Firefox reprezentuje dziś dno i kupę mułu. Jakiś władczy idiota /i przy tym mafiozo?/ przekonuje wszystkich /czy zastrasza?/, że złe jest dobre, szybkie i takie tam. Najgorsze jest to, że FF już nie jest przeglądarką przyjazną użytkownikowi i dla użytkownika -ani wyglądu, ani bezawaryjności nie uświadczysz w tym tworze. Zaczęło się niewinnie - zabrano "karty na dole", a każdą /jakże częstą/ awarię leczy się kombinacjami alpejskimi, wymuszoną nauką informatyki /współczuję laikom/ i w efekcie na koniec dopiero przywracaniem ustawień początkowych, które nic nie wnoszą. To i nic dziwnego, że włodarze szukają teraz wszędzie poparcia dla upadającej przeglądarki. Mozilla Firefox była świetna i tylko dzięki tej wcześniejszej opinii cieszy się renomą. Przez ostatnie bodaj 4 lata zdaję to samo pozostające bez odpowiedzi pytanie : komu zależy na tym, by Firefox całkiem upadł. Konkurencja jest happy - jakiś degenerat ewidentnie działa na rzecz upadku FF. Skutecznie - ja mam już dość - brak wyświetlania okien, nie wczytują się informacje, FF działa w tle nawet po zamknięciu / i diabli wiedzą na co mu aż tyle zasobów/. A ostatnia aktualizacja już całkiem decyduje za użytkownika co ma działać a co nie. No to po tylu dobrych latach nie wytrzymałem - degenerat wygrał - przechodzę na Chrome i Operę. Ciekawe, że wszystkie zapytania, opinie i zwracanie uwagi na negatywne "osiągnięcia" coraz bardziej niszowego FF są ignorowane. Firefox działa ... do następnej aktualizacji, która znowu coś sp.... popsuje ...Dziś ostatni raz zamykam ją poprzez menedżera zadań Win 10.
 • ~ bhunter Wasz rada jest do niczego, to podstawowa informacja, która nie wyłącza aktualizacji, poczytajcie o autonomicznych aktualizacjach :) (nazwe wpisałem pi razy drzwi)

PARTNERZY SERWISU: