INTERNETJak zablokować aktualizacje przeglądarki Firefox?

Jak zablokować aktualizacje przeglądarki Firefox?

Niedawno w tekście pt. „Jak przywrócić starszą wersję przeglądarki Firefox?” wyjaśnialiśmy, co zrobić, aby powrócić do poprzedniej wersji ulubionej przeglądarki. To idealne rozwiązanie dla tych, którym nie podobają się wprowadzone zmiany, lub zmiany te wpływają negatywnie na stabilność samej przeglądarki lub systemu. Dziś wyjaśnimy, jak zablokować automatyczne aktualizacje i jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo.

Jeśli powróciliśmy do poprzedniej wersji przeglądarki możemy być pewni, że prędzej czy później (raczej prędzej) zostanie ona automatycznie zaktualizowana do najnowszej wersji. Zapewne nie to mamy na celu, dlatego też warto zablokować automatyczne aktualizacje, aby nie powtarzać całego procesu powrotu do starszej wersji.

W tym celu klikamy na pasek Firefox w lewym górnym rogu, a następnie przechodzimy do „Opcji”. W nowym oknie klikamy na zakładkę „Zaawansowane”, następnie „Aktualizacja” i wybieramy opcję: „Sprawdzaj dostępność aktualizacji, ale wymagaj potwierdzenia ich instalacji.”Od tej chwili przeglądarka co prawda będzie wyszukiwała aktualizacje, ale to od nas będzie zależało, czy zgodzimy się na instalację, czy też zdecydujemy się na pozostanie przy starszej wersji. A jak to wygląda z punktu widzenia bezpieczeństwa?

Należy pamiętać, że wraz z każdą nową aktualizacją programiści starają się poprawić znane błędy, również te dotyczące bezpieczeństwa. Korzystanie ze starszych wersji przeglądarki internetowej wiąże się z ryzykiem narażenia systemu na ataki wirusów i różnych zagrożeń. W takich okolicznościach warto zainteresować się dobrym pakietem zabezpieczeń, jak również wyspecjalizowanymi programami antyspyware itp.

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ bhunter Wasz rada jest do niczego, to podstawowa informacja, która nie wyłącza aktualizacji, poczytajcie o autonomicznych aktualizacjach :) (nazwe wpisałem pi razy drzwi)