KOMPUTERYes Searches - jak usunąć?

Yes Searches - jak usunąć?

Bardzo często instalując darmowe aplikacje, wraz z nimi „przy okazji” instalują się niechciane dodatki np. do przeglądarki. Jedną z nich jest Yes Searches. Jak się tego pozbyć i przywrócić pierwotne działanie przeglądarki?

 

Co prawda Yes Searches nie jest wirusem, ale otwiera on drogę całej gamie złośliwego oprogramowania, którego na pewno nie chcemy wpuścić do komputera. Głównym zadaniem tego dodatku jest zasypywanie nas reklamami, pop-upami, banerami i całą masą rzeczy, które spowalniają łącze i po prostu denerwują podczas przeglądania Internetu.

 

Aby usunąć Yes Searches przechodzimy do Panelu sterowania, następnie wybieramy opcję Programy – Odinstaluj programy, i na liście wyszukujemy pozycje związane z niechcianymi dodatkami. Warto posortować listę według daty – będzie łatwiej zlokalizować pozycje, które zostały niedawno zainstalowane.

 

Jeśli odinstalowaliśmy wszystkie niechciane komponenty, musimy zrestartować ustawienia wszystkich przeglądarek internetowych. Co prawda wiąże się to z wykasowaniem historii przeglądania, haseł i zapamiętanych formularzy, ale to jedyne pewne rozwiązanie pozbycia się złośliwego oprogramowania.

2+2=