Kanały RSS

Kanały RSS

Co to jest RSS?

Jest to sy­s­t­e­­m­ powiadamiani­a i przekazy­wa­­n­ia­ najno­wszy­­c­h inform­acji.­ Narzędzie to przydat­ne jest zwłaszcza dla osób, które przetwarzają dużą liczbę infor­macji zawartej w interne­cie. Powiększająca się z dnia na dzień liczba serwisów internetowych, zmusza nas­ do otr­zymywania­ całej masy wiadomości rozrzuconej po sieci. Narzędzie RSS sprawia, że ogrom tych informacji jesteśmy w stanie przenieść do jednego panelu, który możemy sobie spersonalizować, pr­zez co łatwiej i szybciej odnajdziemy i dostrzeżemy interesujące nas dane.

Jak podłączyć się do RSS?

Większość nowych przeglądarek internetowych (Firefox, IE, Chrome, Opera) posiada wbudowane czytniki RSS, wystarczy tylko odnaleźć ikonkę czytnika( ­przykładowo w programie Firefox, ikonka znajduje się w polu paska gdzie wpisujemy adres danej witryny). Powstało także dużo programów, które można osobno pobrać i skonfigurować. Do najpopularniejszych programów tego typu należą: RSS Bandit czy SharpReader. Aplikacje te wymagają zainstalowania najnowszego środowiska NET Framework.

Jak skonfigurować przeglądarkę RSS?

To już w dużej mierze zależy od programu, którym użytkownik będzie się posługiwał. Większość aplikacji wydana jest w języku polskim, dlatego też jedyne co potrzeba umieć do aktualizacji, to czytać ze zrozumieniem. Czytniki RSS, charakteryzują się bardzo wysoką intuicyjnością, co sprawia, że ich konfiguracja nie przysparza nikomu problemów. Z reguły polega to na tym, że w odpowiednie pole po naciśnięciu: dodaj kanał, należy podać właściwą ścieżkę URL (https://procesor.pl/rss-aplikacje.rss).