INTERNETJak w Gmailu ustawić potwierdzenie odbioru?

Jak w Gmailu ustawić potwierdzenie odbioru?

Wysyłanie wiadomości typu e-mail to obecnie najpopularniejszy środek komunikacji między ludźmi, stosowany przede wszystkim w biznesie, gdzie nie wypada wysyłać wiadomości tekstowych SMS lub rozmawiać za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Sprawdźmy więc, jak w Gmailu ustawić potwierdzenie odbioru?

Na początku należy zaznaczyć, że funkcja potwierdzenia odczytu jest dostępna tylko dla użytkowników Google Apps dla Firm, Google Apps dla Szkół i Uczelni oraz Google Apps dla Instytucji Rządowych. Niestety opcja ta nie jest dostępna na osobistych kontach Gmail.

Zacznijmy od tego, że potwierdzenie odczytu to powiadomienie e-mail, które jest dostarczane, gdy adresat otworzy wysłanego e-maila. To bardzo przydatna funkcja szczególnie w firmach, która pozwala potwierdzić, że odbiorca przeczytał maila np. z ważnymi wytycznymi bądź wskazówkami dotyczącymi pracy. A jak wysłać wiadomość z potwierdzeniem odbioru?

Jak w Gmailu ustawić potwierdzenie odbioru? - zdjęcie

W pierwszej kolejności przechodzimy do tworzenia nowej wiadomości korzystając z komputerowej wersji Gmaila w przeglądarce internetowej. Po wpisaniu wiadomości, adresu odbiorcy etc. klikamy na ikonę Więcej opcji w oknie tworzenia wiadomości i z niewielkiego menu wybieramy opcję Żądaj potwierdzenia odczytu. Teraz wystarczy wysłać wiadomość i oczekiwać na potwierdzenie odbioru.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak w Gmailu ustawić potwierdzenie odbioru?

  • ~ barbara gmail nie ma takiej takiej ikony w prawym dolnym ekranie w ustawieniach też nie znajduję takiej opcji, ciągłość wątków korespondencji nie do oczytania, dramat, założyłam czytelnego Outlooka.
  • ~ lubrys brak takiej opcji
  • ~ imię w lewym dolnym rogu ani w prawym dolnym rogu nie ma funkcji - potwierdzenie odbioru
  • ~ Jacek Ups... źle napisałem. Aktywuje się w Aplikacje > G Suite > Gmail > Ustawienia użytkownika
  • ~ Jacek Zdaje się że tę opcję należy najpierw aktywować w konsoli administracyjnej: Aplikacje > G Suite > Gmail > Ustawienia zaawansowane
  • ~ nesca przykro mi nie znajduje takiej opcji jest , drukuj spradz pisownie itp ale o potwierdzeniu ie ma nic

PARTNERZY SERWISU: