SOFTWARECo zrobić, gdy klawiatura nie działa

Co zrobić, gdy klawiatura nie działa

SOFTWARE 12

Nie raz zapewne spotkaliście się z powiedzeniem "złośliwość rzeczy martwych". Bardzo często jest ono stosowane w przypadku podzespołów komputerowych, które lubią płatać przeróżne figle. Klawiatury nie są tutaj żadnym wyjątkiem. Niejednemu z Was zdarzyło się pewnie, że po włączeniu komputera klawisze po prostu nie reagowały. Wszystko wydawało się być odpowiednio podłączone, a mimo to całość nie działała. Co wtedy? Poniższy poradnik podpowie, co możemy zrobić w przypadku, kiedy klawiatura przestaje działać.

 

Co zrobić, gdy klawiatura nie działa - zdjęcie

 

Zacznijmy od najprostszych czynności. Jeśli nasza klawiatura podpięta jest za pośrednictwem złącza USB to spróbujmy przepiąć ją do innego portu. Po przepięciu poczekajmy chwilę, jeśli nadal nie będzie reakcji uruchommy ponownie komputer. Zdarza się, że po długim czasie użytkowania styki portów USB odlutowują się i nie działają jak należy. Przepięcie do innego portu powinno pomóc.

W przypadku klawiatur bezprzewodowych pamiętajcie aby poza przepięciem nadajnika do innego portu, sprawdzić stan baterii klawiatury. Być może to właśnie słabe zasilanie jest powodem awarii i wystarczy wymienić baterie.

 

Co zrobić, gdy klawiatura nie działa - zdjęcie 2

 

Jeżeli jednak powyższe działania nie zdadzą egzaminu i nasza klawiatura w dalszym ciągu zdaje się nie działać, należy podjąć kolejne kroki.

Tym razem sprawdźmy czy nie ma problemów sprzętowych. Aby to zrobić wchodzimy do Menadżera Urządzeń. W tym celu na ikonce Mój Komputer klikamy prawym klawiszem myszy. Z menu kontekstowego wybieramy Właściwości potem zaś Sprzęt. Jeżeli przy pozycji odpowiedzialnej za klawiaturę widnieje żółty znaczek ostrzegawczy to bardzo możliwe, że sterowniki, które były zainstalowane uległy uszkodzeniu. Najlepiej spróbować ponownie zainstalować sterowniki dostarczone przez producenta myszki lub zastosować się do jednej z poprzednich naszych porad dotyczącej aktualizacji sterowników.

 

Co zrobić, gdy klawiatura nie działa - zdjęcie 3

 

Ta operacja powinna zagwarantować poprawne działanie klawiatury. Jeśli jednak dalej klawisze nie odpowiadają to bardzo możliwe, że po prostu uszkodził nam się sprzęt. Tutaj pozostaje już tylko odwiedzić serwis lub kupić nową klawiaturę.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Co zrobić, gdy klawiatura nie działa

 • ~ Stachu Te poradniki są nic nie warte
 • ~ Kacper mam klawiature ktor nie ma ani baterii ani podswietlenia ale pisze
 • ~ Pomocy Pomocy mam obrucony ekran musze pisać na klawiaturze dotykowej a normalna nie reaguje
 • ~ Pan Cake Jak mam wejść do menedżera urządzeń, skoro nawet nie potrafię się zalogować BA wejść do BIOSU, bo pierwsza porada nie dała efektów. Poza tym, każda osoba wiedziała by, żeby podpiąć klawiaturę do innego portu. BRAWA I OKLASKI
 • ~ Julian No tak ale klawiatura nie działa i nie mogę wpisać hasła do kompa, co mam zrobić?
 • ~ Cebula dziękuje. zaczeło działać i kocham was.
 • ~ Jan Nic nie warty poradnik
 • ~ BOB A MI NIE DZIAŁĄ
 • ~ Izabela Dziękuję za bardzo pomocny artykuł. A czy za jakiś czas można znów przepiąć klawiaturę spowrotem do tyłu? Bo przednie wejście używam do podłączania telefonu gdy muszę coś zrzucić ;)
 • ~ Thorious Ale num-lock sie swieci non-stop przestaje gdy sie komputer wylaczy
 • ~ Thorious Dopisze jeszcze kawalekMoj komputer wykrywa klawiature oraz ma poprawnie zainstalowane Sterowniki.Niedziala mi ZADEN przycisk na niej -.- PS: Pisalem z tableta
 • ~ Dwu Witam.Mam właśnie taki problem... Komputer jest świeżo po zainstalowaniu systemu Windows7 w serwisie.Po podpięciu klawiatury do portu,nie działa,nie jest widoczna w menagerze nawet.Co robić?

PARTNERZY SERWISU: