Asus ROG Swift PG27UQ – monitor dla zapalonych graczy z CES 2017

Asus ROG Swift PG27UQ – monitor dla zapalonych graczy z CES 2017

Największe targi elektroniki użytkowej CES 2017 trwają w najlepsze, a na nich mnóstwo ciekawych i zaskakujących premier. Jedną z nich jest z pewnością prezentacja monitora Asus ROG Swift PG27UQ, który przeznaczony jest dla bardzo zaawansowanych i wymagających graczy.

 

Już wkrótce w sprzedaży pojawi się nowy monitor dla graczy, który będzie wyznaczał standardy dla konkurencji. W sumie ciężko powiedzieć, czego brakuje w tym modelu. Jedni mogą narzekać, że mógłby być większy, inni, że mógłby mieć zakrzywioną matrycę. Ale jeśli ktoś nie zamierza wieszać monitora na ścianie i traktować go jak telewizor, z tego modelu będzie maksymalnie zadowolony.

 

 

 

Monitor Asus ROG Swift PG27UQ wyposażono w matrycę IPS (In-plane Switching) o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Zastosowano w nim technikę Quantum Dot, a więc dodatkową warstwę podświetlającą, mającą zwiększać precyzję odwzorowania barw. W efekcie monitor ma zapewniać pokrycie palety barw DCI-P3, o 25% szerszej niż sRGB. Co więcej, nowość w natywnej rozdzielczości może działać z częstotliwością 144 Hz, a technika Nvidia G-Sync ma zapewniać możliwie jak największą płynność animacji, pozbawioną rwania i szarpania.

 

Mało? Opisywany model ma aż 384 niezależne strefy podświetlenia, dzięki czemu w czasie rzeczywistym może gwarantować możliwie jak najlepsze poziomy kontrastu. Wciąż mało? Monitor obsługuje technikę HDR, a maksymalna jasność jego umieszczonego z tyłu podświetlenia to aż 1000 cd/m2. Monitor wyposażono zarówno w HDMI 2.0 (choć na CES 2017 zaprezentowano już standard 2.1) i DisplayPort 1.4.

 

 

Całości dopełnia bardzo nietypowa stylistyka oraz niezliczona ilość ciekawych funkcji i dodatków. Niestety… lub na szczęście, producent nie podał ceny, ale możemy się spodziewać, że ta będzie imponująco wysoka. 

2+2=