Co to jest selfie "sweet focia"?

Co to jest selfie "sweet focia"?

W Internecie od kilku miesięcy bardzo popularnym określeniem stało się selfie. Selfie odnosi się do fotografii, jednak nie każdy może wiedzieć co dokładnie oznacza ten termin. W tym poradniku przedstawiamy co to jest selfie?

 Selfie - termin znany również w naszym kraju jako ''sweet focia" to odmiana fotografii autoportretowej. Są to zdjęcia wykonywane samemu sobie (lub w otoczeniu innych osób) przy użyciu aparatu cyfrowego, kamery cyfrowej, smartfona czy tabletu. Najczęściej selfie ma na celu przedstawienie samego siebie (oraz osób towarzyszących), jednak w ostatnim czasie bardzo popularne stało się robienie selfie z uwzględnieniem otoczenia zewnętrznego – np. jednym z najpopularniejszych swego czasu selfie z myślą o otoczeniu było zdjęcie wykonane na tle huraganu lub w kosmosie.

Termin selfie zyskał na znaczeniu wraz z rozwojem serwisów społecznościowych typu Facebook, Twitter czy Instagram, jednak ten rodzaj zdjęć modny był już kilka lat wcześniej za sprawą serwisu MySpace. Szczyt popularności rozpoczał się jednak wraz z powstaniem serwisu Flickr – ich użytkownicy określani są mianem 'selfies', ze względu na ogromną liczbę publikowanych na łamach serwisu selfie. Niemały wpływ na ten rodzaj fotografii, miała również premiera aplikacji Instagram w 2010 roku. Warto dodać, że w przypadku grupowego zdjęcia stosuje się termin "grupowe selfie". Z kolei najpopularniejsze zdjęcie typu selfie zostało zrobione na gali rozdania Oscarów w 2013 roku, kiedy to na jednym zdjęciu znalazły się takie gwiazdy jak Brad Pit, Kevin Spacey, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Angelina Jolie, Julia Roberts, czy Meryl Streep (widoczne powyżej).

2+2=