Co to jest selfie "sweet focia"?

Co to jest selfie "sweet focia"?

W Internecie od kilku miesięcy bardzo popularnym określeniem stało się selfie. Selfie odnosi się do fotografii, jednak nie każdy może wiedzieć co dokładnie oznacza ten termin. W tym poradniku przedstawiamy co to jest selfie?

 

Co to jest selfie

Selfie - termin znany również w naszym kraju jako ''sweet focia" to odmiana fotografii autoportretowej. Są to zdjęcia wykonywane samemu sobie (lub w otoczeniu innych osób) przy użyciu aparatu cyfrowego, kamery cyfrowej, smartfona czy tabletu. Najczęściej selfie ma na celu przedstawienie samego siebie (oraz osób towarzyszących), jednak w ostatnim czasie bardzo popularne stało się robienie selfie z uwzględnieniem otoczenia zewnętrznego – np. jednym z najpopularniejszych swego czasu selfie z myślą o otoczeniu było zdjęcie wykonane na tle huraganu lub w kosmosie.

Termin selfie zyskał na znaczeniu wraz z rozwojem serwisów społecznościowych typu Facebook, Twitter czy Instagram, jednak ten rodzaj zdjęć modny był już kilka lat wcześniej za sprawą serwisu MySpace. Szczyt popularności rozpoczał się jednak wraz z powstaniem serwisu Flickr – ich użytkownicy określani są mianem 'selfies', ze względu na ogromną liczbę publikowanych na łamach serwisu selfie. Niemały wpływ na ten rodzaj fotografii, miała również premiera aplikacji Instagram w 2010 roku. Warto dodać, że w przypadku grupowego zdjęcia stosuje się termin "grupowe selfie". Z kolei najpopularniejsze zdjęcie typu selfie zostało zrobione na gali rozdania Oscarów w 2013 roku, kiedy to na jednym zdjęciu znalazły się takie gwiazdy jak Brad Pit, Kevin Spacey, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Angelina Jolie, Julia Roberts, czy Meryl Streep (widoczne powyżej).

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: