Czym jest Silverlight?

Czym jest Silverlight?

Oglądasz w Internecie filmy, seriale i programy telewizyjne? Musisz zainstalować aplikację Silverlight, która daje dostęp do wielu treści. 

 

Silverlight powstał w 2006 roku i stał się alternatywą dla technologii Flash. Produkt Microsoftu, rozpowszechniany na licencji freeware, pozwala na wyświetlanie materiału wideo w oknie przeglądarki. Umożliwia oglądanie w okienku i na pełnym ekranie. Jest przystosowany do wyświetlania grafiki w rozdzielczości HD oraz obsługuje wiele formatów. Z racji wspierania funkcji DRM oraz wyświetlania reklam w trakcie odtwarzania, jest często wykorzystywany w usługach typu VOD. 

 

 

Microsoft Silverlight można zainstalować na większości popularnych przeglądarek: Internet Explorer, Firefox, Safari, Chrome, SeaMonkey. Oficjalnie program jest dostępny tylko na Windows. Do poprawnego działania konieczne jest posiadanie aktualnej wersji aplikacji Silverlight.

 

Program możesz pobrać tutaj, zostanie on automatycznie dostosowany do twojej przeglądarki internetowej. Nie musisz niczego konfigurować. Gdy w Internecie pojawi się jakaś treść wymagająca Silverlight, automatycznie zostanie wczytane okienko odtwarzania wideo.

2+2=