Czym się różni tablet od iPada?

Czym się różni tablet od iPada?

Wydaje się, że wielki i gwałtowny wzrost popularności tabletów powoli minął, choć nikt nie mówi o spadku zapotrzebowania na tego typu urządzenia. Tablety nadal są pożądanym towarem i obiektem westchnień wielu miłośników elektroniki i gadżetów. Sprawdźmy więc, czym się różni tablet od iPada.

Mówiąc w wielkim skrócie – niczym. Tak się składa, że iPad to również tablet więc nie ma sensu tworzyć nowej nomenklatury. Jeśli jednak zechcemy drążyć temat, możemy na potrzeby tego poradnika stworzyć dwa odmienne „obozy”. Otóż iPad to tablet marki Apple, który różni się od innych urządzeń tego typu przede wszystkim zastosowanym systemem operacyjnym – iOS. System ten znajdziemy tylko w urządzeniach tej marki i to jest najważniejsza cecha wyróżniająca iPady spośród innych tabletów.Jeśli jednak zdecydujemy się na inny system, na przykład najpopularniejszy Google Android, będziemy mogli przebierać w tabletach wielu firm np. Sony, Samsung, LG, Asus, GoClever itp. Bez względu na to, jaki tablet wybierzemy i na jaką firmę się zdecydujemy, zawsze spotkamy się z tym samym systemem – Google Android. Oprócz tego możemy trafić na tablety z systemem Windows, ale są to nieliczne okazy.

Reasumując, z jednej strony iPad to też tablet, ale jako jedyny na rynku wykorzystuje system iOS. Inne tablety z systemem Google Android mogą być sygnowane wieloma firmami, zaś ich parametry zależą w głównej mierze od ceny.

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ Kkookkssyy Super