Jak korzystać z paczkomatu?

Jak korzystać z paczkomatu?

Paczkomaty to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań kurierskich ostatnich lat w Polsce, które wprowadziłą firma InPost. Umożliwia odbiór towaru w specjalnych miejscach – tzw. Paczkomatach, znajdujących się w wielu miejscach w Polsce. Wystarczy wskazać najbliższą placówkę paczkomatu w pobliżu naszego miejsca zamieszkania i czekać na przesyłkę, po czym odebrać ją w dogodnym dla nas momencie. W tym poradniku przedstawiamy jak korzystać z paczkomatu.

 Jak korzystać z paczkomatu?

Coraz więcej sklepów internetowych czy serwisów aukcyjnych, przy wyborze sposobu dostawy oferuje opcję Paczkomaty 24/7. Wybierając tę opcję przechodzimy do specjalnego formularzu. Co ważne, nie musimy podawać pełnych danych osobowych. Wystarczy numer telefonu i adres e-mail.

W momencie przekazania naszej paczki do Paczkomatu, o fakcie tym zostaniemy powiadomieni poprzez wiadomość SMS lub e-mailem. W treści znajdziemy również 6-cyfrowy kod, dzięki któremu będziemy mogli wyjąć paczkę z Paczkomatu.

Teraz wystarczy zjawić się w wybranym przez nas Paczkomacie. Wybieramy opcję Odbieram paczkę, następnie wprowadzamy na ekranie numer telefonu na który jest wysyłany kod, po czym wprowadzamy otrzymany wcześniej w wiadomości kod. Po chwili szafka otworzy się automatycznie i możemy wyciągnąć naszą paczkę.

Warto pamiętać, że w przypadku zamówienia mamy dwie opcje: Paczkomat podstawowy to miejsce, do którego w pierwszej kolejności przychodzi paczka. Paczkomat zapasowy to miejsce, do którego przesyłka trafia w przypadku np. jej uszkodzenia. Przesyłka czeka na nas 3 dni w Paczkomacie, po czym otrzymujemy powiadomienie w przypadku, gdybyśmy zapomnieli o odbiorze. Jeżeli po 48 godzinach wciąż nie odbierzemy paczki, to trafia ona do najbliższego oddziału InPost, gdzie czeka jeszcze przez 10 dni kalendarzowych. Informacje o stanie doręczenia przesyłki można sprawdzać na bieżąco pod adresem https://www.old.paczkomaty.pl/sledzenie_paczki,34.html.

2+2=