Jak nagrać film na DVD?

Jak nagrać film na DVD?

Chcesz nagrać film na płytę DVD, tak by był odtwarzany przez stacjonarne urządzenia? Wystarczy darmowy program do nagrywania i chwila cierpliwości. Oto jak to zrobić!

 

 

Potrzebjesz aplikacji do nagrywania płyt. Możesz zdecydować się na narzedzia komercyjne np. Nero, czasem dodawane do nagrywarek, jednak jeśli nie masz płatnego programu, skorzystaj z darmowej alternatywy. Jedną z najlepszych jest CDBurnerXP – darmowy, niewielki i prosty w użytkowaniu program. 

 

Po włączeniu CDBurnerXP pojawi się kreator, w którym należy wybrać drugą opcję: Płyta z filmem DVD. Film na płytę możesz nagrać również jako dysk z danymi, jednak jeśli zależy Ci na otworzeniu filmu przez stacjonarne odtwarzacze nieposiadające opcji uruchamiania DiviX-ów, to jedyne wyjście. 

 

 

W kolejnym oknie musisz wskazać pliki z filmem (TS_Video). Jeśli nie posiadasz takich plików, a film z formacie AVI lub innym, musisz dokonać konwersji w jednym z popularnych programów np. Freemake Video Converter

 

W tym miejscu warto wybrać inną niż domyślna prędkość nagrywania. Niektóre odtwarzacze mogą nie radzić sobie z płytami zapisanymi z prędkością 24x czy wyższą. Warto zmienić ją np. na 8x. Oznacza to, że film będzie nagrywał się znacznie dłużej, ale ta przezorność może się opłacać. 

2+2=