Jak nagrać rozmowę na Skype?

Jak nagrać rozmowę na Skype?

Skype to jeden z najpopularniejszych narzędzi do rozmów głosowych i wideo. Niestety, nie wszystkie funkcje są w nim dostępne. Nie można nagrać rozmowy, ale na szczęście są dodatkowe programy, które pozwalają na przechwycenie głosu ze Skype'a i zapisania go do pliku. 

 

Do wyboru masz kilkanaście aplikacji polecanych przez twórców Skype'a. Wybrane aplikacje to: Amolto Call Recorder, Callnote Premium Call Recorder, G-Recorder czy MP3 Skype Recorder. Wybór aplikacji zależy głównie od naszych preferencji. Warty uwagi jest m.in. MP3 Skype Recorder, który cechuje się prostym interfejsem. 

 

 

By uruchomić nagrywanie wystarczy włączyć przycisk On. Po zakończeniu rozmowy, wybierz Off. Pliki zapisywane są w wybranym przez nas folderze, w formacie MP3, który jest łatwo możemy edytować np. przyciąć. 

 

MP3 Skype Recorder możesz pobrać na witrynie www.voipcallrecording.com/MP3_Skype_Recorder.  Jeśli będziesz miał problem z uruchomieniem, upewnij się że posiadasz .Net Framework 4.0. Program jest dedykowany dla platformy Windows Vista, 7 i 8. Jeśli masz Windows XP, możesz skorzystać z aplikacji Evaer. Z myślą o MacOSX przygotowano Taptur czy Vodburner.

2+2=