Jak nagrywać filmiki z gier?

Jak nagrywać filmiki z gier?

Chcesz nagrać film z rozgrywki? Możesz wykorzystać do tego szereg aplikacji, które zrzucą w czasie rzeczywistym obraz z ekranu do pliku. 

 

Przed rozpoczęciem nagrywania filmów warto pamiętać, że nagrywanie filmów bezpośrednio do pliku wideo może obniżyć płynność gry. Część zasobów komputera jest wykorzystywana do zapisywania plików. 

 

 

Do nagrania można wykorzystać wiele programów. Najbardziej znanym jest Fraps, którego zaletą jest prostota działania - wystarczy jeden przycisk by rozpocząć nagrywanie i je przerwać.  

 

Gracz może ustalić liczbę klatek w filmie (opcje FPS), wielkość obrazka (połowa, lub fullscreen) oraz opcje zapisu dźwięku. Plik zapisuje się w postaci nieskompresowanej, więc warto zorganizować sobie kilkadziesiąt gigabajtów danych, a po skończonym nagrywaniu przekonwertować pliki do skompresowanego formatu np. WMV, Avi czy MP4 wybierająć jeden z popularnych konwerterów.

 

 

Jeśli Fraps z jakiegoś powodu Ci nie odpowiada, możesz spróbować innych aplikacji tego typu. Wartym uwagi jest Bandicam lub Dxtory

2+2=