Jak odwrócić ekran?

Jak odwrócić ekran?

Pytanie z pozoru bardzo proste, choć rozwiązanie może być dość kłopotliwe. Oczywiście nie mamy na myśli obrócenie monitora na bok czy też postawienie go na biurku do góry nogami. Chodzi o systemowe odwrócenie ekranu np. pod kątem 90 stopni itp. Czy jest to możliwe?

Owszem, jest to możliwe i nie jest to wcale trudne, pod warunkiem, że mamy do czynienia z komputerem z pełnym zasobem sterowników do karty graficznej. Odpowiednie opcje dotyczące odwracania ekranu o 90, 180 i więcej stopni znajdziemy w konfiguracji karty graficznej. Tym razem sprawdzimy jak to działa na przykładzie komputera z kartą graficzną marki Nvidia.

W pierwszej kolejności zaglądamy do zasobnika systemowego i wyszukujemy ikonki Nvidia. Następnie klikamy lewym przyciskiem myszki na pozycję w menu „Panel sterowania NVIDIA”. Po chwili pojawi się okno z panelem sterowania i wszystkimi opcjami konfiguracyjnymi. Po lewej stronie znajdziemy listę dostępnych funkcji – wybieramy „Obróć obraz”.W następnym kroku wybieramy ekran, który chcemy odwrócić (o ile posiadamy więcej niż jeden), zaś niżej wybieramy opcję, która nas interesuje tj. orientację ekranu: pionową, poziomą, odwróconą etc.Po wybraniu interesującej nas opcji obrócenia ekranu, klikamy na „Zastosuj”. Po chwili ekran zostanie odpowiednio skonfigurowany.

2+2=