Jak podłączyć router aby laptop odbierał połączenie?

Jak podłączyć router aby laptop odbierał połączenie?

Większość routerów ma WiFi. W taki moduł są wyposażone są również laptopy. Oznacza to, że najłatwiejszym sposobem połączenia obu urządzeń jest połączenie bezprzewodowe. Jak to zrobić?

 

 

Obecne na rynku komputery są wyposażone w nowoczesne systemy z rodziny Windows - 7 i 8, w których połączenie z internetem jest niezwykle proste. Użytkownik powinien wywołać Centrum sieci i udostępniania na pasku obok zegarka i tam połączyć się z dostępną siecią WiFi. Po podaniu hasła warto ustawić sieć jako domową. Co jeśli nie mamy dostępnej sieci?

 

Należy się upewnić w jaki sposób nasz dostawca przygotował sieć. Być może zamontowany jest jedynie modem, który pozwala na podłączenie internetu się do komputera za pomocą kabla sieciowego. Jak rozwiązać ten problem?

 

 

Musisz dołączyć do modemu router WiFi. Urządzenie tego typu można zakupić w sklepach od ok. 50 zł wzwyż. Wystarczy połączyć kabel wychodzący od modemu do routera i postępować zgodnie z instrukcją zawartą w pudełku z routerem. Wymagana jest wstępna konfiguracja m.in. ustalenie nazwy i hasła dla sieci WiFi, która będzie tworzona bez router. Później możesz wrócić do początku tekstu - wyszukać sieć i podłączyć się z laptopem. Jeśli nie zdecydujesz się na montaż routera WiFi jest zmuszony do połączenia się z modemem za pomocą kabla sieciowego, co ogranicza mobilność twojego laptopa. Gdy zdecydujesz na dołączenie routera WiFi, możesz połączyć do niego również telefony wyposażone w ten moduł, konsole, tablety i inne urządzenia elektroniczne. Niskim kosztem twój dom oferować łatwy dostęp do sieci.

 

2+2=