Jak stworzyć tymczasowy adres e-mail?

Jak stworzyć tymczasowy adres e-mail?

Czasem nie chcemy podawać naszego adresu e-mail podczas rejestracji na stronie internetowej. Wtedy doskonałym pomysłem jest wykorzystanie narzędzia do tworzenia tymczasowych adresów e-mail. 

 

W Internecie znajduje się co najmniej kilka takich usług, z których najpopularniejsze to 10 Minute Mail oraz GuerillaMail. Z racji większego rozbudowania i stabilnego działania, przybliżymy tworzenie roboczego e-maila w drugiej usłudze. 

 

 

Po wejściu na stronę GuerillaMail, mamy już założone tymczasowe, prywatne konto. Do rejestracji na stronie internetowej najlepiej jest wyłączyć opcję Scramble Adress. Uprości to nazwę e-maila. Możemy też podać własny login. Następnie wystarczy wybrać opcję Copy to clipboard i wkleić podczas rejestracji konta na wybranym przez nas serwisie.

 

 

GuerillaMail będzie automatycznie odświeżało skrzynkę. Za pośrednictwem tego maila, możesz wysłać e-mail z 150-megabajtowym załącznikiem – jest to możliwe w zakładce Compose.

 

 

Takich opcji nie ma 10 Minute Mail – usługa może służyć tylko do odbierania wiadomości, a każdy e-mail jest wyłączany po 10 minutach. Możliwe jest przedłużenie działania konta e-mail, ale jeśli nie zdążymy – email przepada. GuerillaMail nie posiada takiego ograniczenia – póki mamy włączoną witrynę w przeglądarce – dopóty e-maile są odbierane.

 

2+2=