Jak szybko i prosto zamontować obrazy płyt?

Jak szybko i prosto zamontować obrazy płyt?

Emulatory napędów to bardzo przydatne narzędzia nie tylko dla tych, którzy kochają filmy, ale nie chcą korzystać ze swoich oryginalnych i często bardzo cennych płyt, ale również dla melomanów i aktywnych graczy. Wystarczy stworzyć obraz płyty, oryginalny nośnik odłożyć na półkę, a następnie cieszyć się cichą i bardzo szybką możliwością odczytu. Ale jakie narzędzie jest do tego najlepsze?

W sieci możemy znaleźć kilka programów, za pomocą których zamontujemy obraz płyty CD, DVD lub Blu-ray w wirtualnym napędzie, ale w większości przypadków mamy do czynienia z dość skomplikowanymi i niekiedy mało intuicyjnymi programami. Na szczęście istnieje pewna alternatywa w postaci programu VirtualDVD w najnowszej wersji 5.0. Już na początku wypada przyznać, że VirtualDVD to bardzo proste narzędzie, które przypadnie do gustu głównie początkującym i niedoświadczonym użytkownikom.

Program VirtualDVD charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością oraz niewielkim apetytem na zasoby komputera. Po instalacji program dostępny jest z poziomu zasobnika systemowego – aby skorzystać z podstawowych opcji, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonce w zasobniku, a następnie wybrać potrzebną akcję, np. „Mount Image”. Narzędzie poradzi sobie z obsługą takich formatów, jak B5T/ B6T, BIN, BWT, CCD, CDI, CUE, DVD, IMG, ISO, ISZ, LCD, MDS/ MDF, NRG oraz PDI.

 Prostota, wydajność, niewielki apetyt na zasoby systemu oraz obsługa najpopularniejszych formatów – to główne zalety programu. Program pozwala stworzyć nawet 24 napędy wirtualne, które działają niezależnie od siebie i oferują takie same możliwości. Co prawda dla wielu osób program wydaje się za prosty i zbyt ograniczony funkcjonalnie, ale jeśli ktoś potrzebuje prostego programu bez zbędnych atrakcji i niepotrzebnych dodatków, VirtualDVD w wersji 5.0 okaże się idealnym rozwiązaniem.

2+2=