Jak wrzucić zdjęcia na serwer?

Jak wrzucić zdjęcia na serwer?

Chcesz podzielić się ze znajomymi zdjęciami? Oto kilka sposobów dających możliwość szybkiego wysłania zdjęć, które nie mieszczą się w załączniku e-maila. 

 

 

Sposobów na wrzucenie zdjęć do internetu jest sporo, więc nim podejmiemy decyzję na jaki serwis się zdecydować, warto odpowiedzieć sobie na pytania:

 

1. Czy zdjęcia mają być dostępne w formie pliku zip/rar czy jako galeria internetowa?

 

2. Czy mają być dostępne dla wszystkich czy jedynie dla osób posiadających link?

 

Jeśli zależy nam na stworzeniu internetowych galerii dostępnych dla wszystkich lub znajomych, warto postawić na popularne serwisy np. Flickr lub Picasa Web Albums. W tym serwisach możesz za darmo wysłać pliki na serwer, upublicznić lub udostępnić znajomym.

 

Możesz również wysłać pliki jako archiwum RAR, Zip, Tar czy 7Zip, który przekażesz swoim znajomym. Po pobraniu będą mieli wszystkie zdjęcia na dysku twardym. Wówczas do wyboru masz szereg serwerów hostingowych, które możesz przeglądać w kategorii Hosting plików. Biorąc pod uwagę ograniczenie dotyczące wielkości plików i wielkości pobierania najciekawszymi propozycjami są MEGA i FireDrive. Te serwisy oferują wysoką prędkość pobierania przez użytkownika chcącego pozyskać nasze zdjęcia. 

 

Trzecią formą udostępnienia zdjęć jest skorzystanie z usług chmurowych, pozwalających na wysyłanie plików na serwer bezpośrednio z eksploratora Windows lub interfejsu Mac, Linux. W programach takich jak Dropbox czy OneDrive również możliwe jest wysłanie paczek ze zdjęciami lub udostępnienie pojedynczej fotki.

2+2=