Jak zabezpieczyć pendrive hasłem?

Jak zabezpieczyć pendrive hasłem?

Jeśli na dysku twardym lub pamięci przenośnej posiadamy poufne dane, warto zabezpieczyć je hasłem i mieć zawsze przy sobie. Co prawda możemy skorzystać z systemowego systemu, ale o wiele wygodniejszym sposobem będzie zabezpieczenie pendrive'a za pomocą specjalnego programu. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Jeśli chcemy niewielkie pliki zabezpieczyć hasłem, możemy skorzystać z bezpłatnej edycji programu USB Flash Security Free Edition. Oczywiście bezpłatna wersja wiąże się z pewnymi ograniczeniami, ale jeśli posiadamy pamięć USB o pojemności do 4 GB, a ilość poufnych danych jest niewielka, program powinien spełnić swoje zadanie bez problemu.

W pierwszej kolejności instalujemy program  USB Flash Security Free Edition rezygnując z instalacji proponowanych dodatków klikając na „Decline”. Po zakończeniu instalacji uruchamiamy program. W następnym kroku podłączamy nośnik pamięci (do 4 GB), wybieramy go za pomocą zakładki i klikamy na „Install” by przygotować pamięć do zabezpieczenia hasłem. W pamięci zostanie zapisany niewielki (ok. 0,5 MB) program, dzięki któremu zabezpieczymy dane hasłem.

Jak zabezpieczyć pendrive hasłem? - zdjęcie

W kolejnym kroku pojawi się okno, w którym wpiszemy preferowane hasło – należy wpisać hasło w rubrykę „Password” i potwierdzić je w rubryce „Confirm”. Możemy również wpisać wskazówkę na wypadek zapomnienia hasła w rubryce „Hint”. Po wpisaniu hasła i wskazówki klikamy na OK. UWAGA! Wszystkie pliki zapisane wcześniej na pamięci USB zostaną SKASOWANE.

Jak zabezpieczyć pendrive hasłem? - zdjęcie 2

Od teraz, po podłączeniu pamięci USB do komputera, aby zapisać lub skopiować pliki należy wpisać hasło. W tym celu klikamy dwukrotnie na plik „UsbEnter” i wpisujemy ustawione wcześniej hasło.

Jak zabezpieczyć pendrive hasłem? - zdjęcie 3

Aby usunąć zabezpieczenie, należy ponownie uruchomić program USB Flash Security Free Edition, zaznaczyć pendrive, który chcemy odbezpieczyć, a następnie kliknąć na zakładkę „Operation” i z menu kontekstowego wybrać „Uninstal...”.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak zabezpieczyć pendrive hasłem?

  • ~ Jorg Fajny programik pod warunkiem, że pracuje się na koncie z prawami admina, bo na użytkowniku nie odbezpieczysz nośnik, gdyż najpierw prosi o hasło Admina a później o hasło do Flash Security.

PARTNERZY SERWISU: